Výsledky "B" mužstva:

Jaro 2015:

IV. kolo III. Legea ligy - 23.4. 2015:
FK Klasici "B" - Klíďo-píďo Telč   8:3 (6:2) 
Branky: Král ml. 4, Jakub Göth 2, Grepl 2 - Štěpnička 2, Stejskal
Klasici o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, když soupeři dali hned 6 branek. Největší měrou se na vítězství podílel Petr Král, který soupeřovu obranu dokázal 4x potrestat a i proto je se 14 vstřelenými brankami prozatím nejlepším střelcem celé ligy. Klasici zatím proplouvají "trojkou" bez ztráty kytičky a pomalými krůčky směřují za svými postupovými ambicemi. Naopak Telči patří se čtyřmi body 7. příčka.

III. kolo III. Legea ligy - 16.4. 2015:
FK Klasici "B" - FC Real ´91   12:3 (5:2)

Branky: Král ml. 4, Šabatka 3, Grepl 2, Göth 2, Janák - Hartmann 2, Sobotka 
Jasným favoritem utkání byli Klasici, kteří v dosavadních dvou kolech nastříleli svůj soupeřům 15 branek. Naopak Realu se v útočné fázi příliš nedařilo. Papírové překpoklady se začaly naplňovat hned od začátku utkání, kdy se hned v úvodu trefil Král. Na tuto trefu stačil ještě Real zareagovat Hartmannem, který prostřelil Morkuse, ale poté už Klasici hráli prim a první poločas zaslouženě vyhráli o tři branky. Ve druhém poločase už na hřišti vládlo jediné mužstvo - Klasici, kteří své soupeři nakonec nasázeli tucet branek. Realu patří s jedním bodem 10. příčka, Klasici mají sice plný počet bodů, ale díky horšímu skóre jim patří až 3. příčka.
 

II. kolo III. Legea ligy - 9.4. 2015:

FK Klasici "B" - VŠP Jihlava   10:6 (3:3)
Branky: Král ml. 5, Grepl 2, Jakub Göth 2, Jan Göth - Chvojka 3, Bublán, Částka, Jeníček 

Kdo z diváků přišel na utkání o trochu déle, tak musel být celkem zklamán, protože v prvních deseti minutách padla hned 6 branek, oba soupeři si je rovnoměrně rozložili. Tento stav vydržel až do konce prvního dějství. Ve druhém poločase strhnul vedení na stranu Klasiků Jan Göth. Na tuto trefu stačili vysokoškoláci ještě zareagovat Chvojkou, jenže pak v rozmezí tří minut Klasici odskočili o tři branky. Nakonec utkání skončilo divokým výsledkem 10:6. Nejlepším střelcem utkání se stal Petr Král, který do Machovcovi sítě nasázel hned 5 branek. 

I. kolo III. Legea ligy - 2.4. 2015:

FK Klasici "B" - Atik   5:3  (3:1) 
Branky: Jakub Göth 4, Král ml. - Pavlíček, Matějíček, Kaňka
Klasici jako nováček soutěže nastoupili k zápasu bez jakéhokoliv ostychu, na soupeře vlétnul a odměnou mu bylo poměrné brzké vedení, když se trefil reprezentant Jakub Göth. V 19. minutě se měnilo skóre hned dvakrát, nejdříve srovnal Atik zásluhou Pavla Matějíčka, jenže hned po rozehrávce vrátil vedení Klasiků Král. Minutu před koncem prvního dějství se trefil opět Göth. Klasici i ve druhé půli byli lepší a zaslouženě šli do tříbrankového vedení, pak sice z pěkné akce snížil Kaňka. Do konce si obě mužstva připsala ještě po jedné brance a tak nakonec Klasici vyhráli v poměru 5:3.Ligový pohár 2015

19.3. 2015:

27 FK Klasici "B" Mokováci 2 : 4   (2 : 3)

Druholigový nováček nás zaskočil drtivým nástupem, když jsme po 15 minutách prohrávali 0:3. Do poločasu se prosadili Pavel Kocmánek a nováček v našem dresu Wendl a hned bylo veseleji - 2:3.
Po přestávce jsme soupeře vcelku přimáčkli, ale moc šancí jsme si nedokázali vytvořit a pokud se již nějaká naskytla, tak jsme ji nedokázali proměnit. Deset minut před koncem Mokováci počtvrté prostřelili M. Morkuse a bylo vymalováno - 2:4 = konec v letošním Poháru i pro juniorku....

 

10.3. 2015:

18 Litrpůl FK Klasici "B" 4 : 2   (4 : 2)
18 FK Klasici "B" AC Spatra 3 : 0   (3 : 0)
18 FK Klasici "B" HK 3Nicom 3 : 1   (3 : 1)

24.2. 2015:

Kolo 1. oddíl 2. oddíl Výsledek
10 FK Klasici "B" RC Maňana "A" 2 : 1   (2 : 1)
10 FK Klasici "B" FC Popice 5 : 0   (5 : 0)
10 FK Klasici "B" KOVO-MIKU team "99" "A" 4 : 0   (4 : 0)

 

IV. Rádio Jihlava liga - podzim 2014:

11. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 30.10. 2014
FK Klasici "B" - TJ Topičůf Salóón   7:4  (2:4) 
Branky: Jakub Göth 4, Jan Göth 2, Král ml. - Krechler 2, Flégr, Pavlíček
z webu MK Jihlava:
Utkání plné zvratů. Klasici nastoupili k poslednímu utkání sezóny pouze s jedním náhradníkem, což se v prvním poločase ukázalo jako možný problém, neboť již ve 2 minutě se zranil B. Volák (po srážce se spoluhráčem si poranil nos a musel odjet do nemocnice). Od této doby hráli Klasici bez střídání (v obraně hrál nestárnoucí R. Lysý). Topiči v prvním poločase dokázali tohoto stavu využít a vyhráli ho o 2 branky. Nikdo neví co se s Topiči o poločasové přestávce stalo, ale během 33 – 35 minutě nechali Klasiky 3x skórovat a již se nedostali do hry. Klasici nakonec díky bratrům Gothovým ještě skóre navýšili a získali všechny body a zajistili si ze druhého místa postup do III. ligy.
 

10. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 30.10. 2014
FK Klasici "B" - STS Chvojkovice-Brod   9:1 (2:1) 
Branky: Šabatka 4, Jakub Göth 3, Jan Göth, Král ml. - Došek

z webu MK Jihlava:
STS mělo stejný cíl jako Ajtakrajta, tzn. pouze plný zisk bodů znamenal ještě možnou záchranu. Nasazení jim vyneslo již v 5 minutě vedení, ale to bylo z jejich střelecké potence pro dnešní den vše. Klasici sice o poločase vedli jenom o jednu branku, ale druhý poločas vyzněl zcela jasně pro ně a výsledkem bylo dalších 7 branek v síti soupeřova golmana. Tento výsledek znamená, že Klasici si zajistili společně s ŽST „B“ již postup do III. Ligy a STS poslali do V. ligy.


9. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 23.10. 2014
FK Klasici "B" - RC Maňana "A"   9:3 (4:2) 
Branky: Jakub Göth 5, Jan Göth 3, Král ml. - Kovář 2, Berka
z webu MK Jihlava:
Až do 12 minuty se dařilo D. Korovjakovi držet čisté konto proti favoritovi utkání. Právě v této minutě poprvé udeřil nejlepší střelec ligy – Jakub Goth. Dvě minuty nato byl již stav 2:0 a do konce poločasu padly ještě 3 branky. Hráči Maňány se sice snažili zvrátit výsledek, druhé branky se dočkali se však až ve 39 minutě za stavu 7:1, kdy bylo již o vítězi utkání rozhodnuto a jenom se čekalo na konečný výsledek. Klasici po tomto vítězství míří dvě kola před koncem společně s ŽST „B“ do vyšší – III. ligy.


8. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 16.10. 2014
FK Klasici "B" - FC Ajtakrajta   11:5 (7:3) 
Branky: Jakub Göth 3, Král ml. 3, Jan Göth 3, Zeman, Lysý - Chvojsík 2, Havlíček, Špejtek, Albrecht
z webu MK Jihlava:
Od prvního výkopu bylo jasné, jak utkání dopadne. Klasici jako druhé mužstvo tabulky míří jistými kroky do 3. ligy, přestože dnes musel do branky nastoupit nestárnoucí R. Lysý. Klasici dovolili poslednímu mužstvu soutěže vstřelit branku až za stavu 5:0, ale i tak poločas vyhráli o 4 branky. Na mužstvu Ajtakrajta je sympatické, že se ani za tohoto stavu nevzdali a bojovali až do samotného konečného hvizdu rozhodčího  a přestože obdrželi 11 branek, ukázali, že kopanou hrát umí a baví je.

 

7. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 9.10. 2014
FK Klasici "B" - Kavčí Hory Polná   10:4 (3:2) 
Branky: Jakub Göth 5, Šabatka 2, Volák 2, Král ml. - Vampola 2, Barák, Vampola
z webu MK Jihlava:
Šlágr kola, tak lze nazvat dnešní utkání mezi dosud neporaženými vedoucími Kavčími Horami a rozjetými Klasiky, kteří před dnešním zápasem okupovali 4 místo, pouhé tři body za vedoucími Kavčími Horami.Utkání bohaté na branky zahájil střelou mezi tyče již ve 2 minutě nejlepší střelec ligy – J. Goth. Kavčí hory bojovali a střelit branku se jim podařilo až za stavu 3:0. Po prvním poločase vedli tedy Klasici o 2 branky. Stejně jako první, tak i druhý poločas lépe vyšel Klasikům, kteří se během 15 minut hry ujali vedení již 8:2 a o vítězi bylo rozhodnuto. Konečný výsledek vypadá pro borce z Polné krutě, ale jak řekl Jakub Goth, byl to pro něj nejlepší zápas ve IV. Rádio Jihlava lize, neboť i za nepříznivého stavu poleňáci bojovali a hráli líbivou kopanou a byli pro Klasiky důstojným soupeřem.

6. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 2.10. 2014
FK Klasici "B" - Football Attack   7:2 (4:1) 
Branky: Jakub Göth 3, Král ml. 2, Volák, Jan Göth - Čermák 2
z webu MK Jihlava:
Souboj čtvrtého mužstva s prvním přinesl zajímavé utkání. Klasici, aby mohli ještě pomýšlet na postup do vyšší soutěže, museli dnes bezpodmínečně vyhrát, aby umazali pětibodové manko na svého soupeře. To se jim dařilo plnit, neboť jejich soupeř poprvé skóroval až ve 23 minutě, za stavu 3:0 pro Klasiky. Do poločasu se však Klasikům díky střele D. Voláka ve 24 minutě podařilo znovu zvýšit náskok o 3 branky a když ve 29 minutě bylo skóre již 5:1 pro Klasiky, bylo prakticky o výsledku utkání rozhodnuto. Až do 48 minuty bylo vidět na hřišti boj o každý metr a několik neproměněných šancí na obou stranách. Ve 48 minutě se sice podařilo P. Čermákovi skórovat, ale bylo ze strany Football Attacku pro dnešní utkání vše. Naopak Klasici své vedení ještě v 50 minutě brankami Jakuba Gotha a P. Krále ml. navýšili a zcela zaslouženě zvítězilo. Dnešní vítězství je vyneslo na dohled vedoucím Kavčím Horám Polná, na které ztrácí 3 body a proto určitě bude zajímavé 7 kolo (9.10.2014), kdy se utkají právě tyto mužstva ve vzájemném souboji.


5. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 25.9. 2014
FK Klasici "B" - FC Jiřín 12:3 (5:1) 

Branky: Jakub Göth 5, Král ml. 3, Jan Göth 3, Svítil - Fila 2, Kameník
z webu MK Jihlava:
očka s myší, tak lze nazvat dnešní utkání těchto mužstev. Na hřišti vládli Klasici, kteří si se svým soupeřem dělali co chtěli a bylo jenom otázkou času, kdy dosáhnout desítku ( ve 40 minutě – P. Král ml.) a kolik branek ještě přidají navrch. Střelcem utkání se stal Jakub Goth, který vsítil hned 5 branek. Konečný stav 12:3 je pro borce z Jiřína ještě lichotivý, protože výsledek mohl být ještě výraznější.

 

4. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 18.9. 2014
FK Klasici "B" - 1.FC OJOJÁK   6:2 (3:1) 
Branky: Král ml. 2, Šabatka 2, Volák 2 - Parkan, Valo
z webu MK Jihlava:
Klasici na svého soupeře doslova vlétli a hned první střelou M. Šabatky na branku se v 1 min. ujali vedení. Ojojáku se sice v 8 min. R. Parkanem podařilo vyrovnat, ale Klasici přitlačili ještě více na pilu a svého soupeře doslova zatlačili do defenzívy. Výsledkem bylo několik zahozených tutovek a tak až ve 22 min. P. Král vstřelit druhou branku Klasiků (do konce prvního poločasu se ještě trefil v 24 min. M. Šabatka). Do druhého poločasu opět lépe vstoupili Klasici, kteří v 35 min. navýšili své vedení opět P. Králem na 4:1. Ojojáku se ještě jednou podařilo skórovat, když se 37 min. trefil P. Valo. Klasici však nechtěli opakovat výbuch z minulého kola, kdy jim náskok 4:1 nestačil k zisku všech bodů, a tak již v 38 min. udeřili D. Volákem, který se rovněž postaral o další kuriózní branku, když ve 41 min. v nouzi odkopl míč od vlastní branky přes celé hřiště a k překvapení všech přítomných skončil v síti Ojojáku. Zbylý herní čas již Klasici kontrolovali hru a zaslouženě zvítězili.

 

 

3. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 11.9. 2014
FK Klasici "B" - Monsters   7:7 (3:0) 
Branky: Šabatka 2, Jakub Göth 2, Jan Göth, Král ml., Volák - Ileček 3, Kopeček 2, Racz, Hons
z webu MK Jihlava:
Klasici po porážce v druhém kole chtěli ukázat, že stále myslí na postupová místa a proto se k utkání dostavili v plné síle. Od samého začátku pod taktovkou Jakub Gotha a J. Mráky vlétli na soupeře a výsledkem byly 3 branky v jeho síti za první poločas (další 2 tutovky ještě k tomu zazdili). Monsters se snažili, ale prostě v prvním poločase byli Klasici lepší a moc šancí na vyniknutí jim nedali. Ani začátek druhého poločasu nenasvědčoval, že by mohlo dojít k nějaké zápletce. Monsters sice ve 28 min. J. Ilečkem snížili, ale hned minutu na to M. Šabatka opět zvýšil rozdíl skóre o 3 branky (4:1). Od této chvíle však mladící z Monsters začali více běhat a napadat svého soupeře, což vedlo v 36, 38 a 40 min. ke srovnání skóre. V tomto okamžiku Klasici opět zabrali a během 43 a 45 min. opět zvýšili svůj náskok o 2 branky na stav 6:4. V 46 min. sice J. Ileček opět snížil a hned v další, 47 minutě sólem přes celé hřiště opravil skóre Jakub Goth. Vzhledem ke zbývajícímu času do konce utkání již nikdo z přítomných nečekal, že by se ještě něco mohlo stát, ale Monstres dokázali nemožné a V. Kopečkem ve 48 min. snížili skóre a v 50 min. stejným hráčem vyrovnali na konečných 7:7. Na tuto bojovnost si bod zcela jistě zasloužili a Klasici se musí zamyslet nad tím, jestli není nutné hrát soustředěně až do posledních minut utkání.

2. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 4.9. 2014

ŽST "B" - FK Klasici "B"   8:2 (3:1) 
Branky: Slanec 3, Dvořák 2, Klusák 2, Vejtasa - Král ml., Zeman
Juniorka nastoupila bez 2 opor Jakuba Götha a Voláka jen s jedním mužem na střídání. Začátek zápasu jsme nezačali dobře a po 10 minutách jsme prohrávali 0:1. Potom sice Jan Göth vyslal do šance Krále, který pohotově z levého křídla srovnal na 1:1, ale jinak jsme opět tahali za kratší konec.
Do poločasu jsme inkasovali další 2 branky, zatímco naše řídké pokusy skončily buď mimo nebo 1x na tyči - 1:3.
Vstup do II. půle byl ještě horší než do té první. Soupeř se 2x trefil z 20 m a bylo zle - 1:5. V nekompletní sestavě a se staříky Lysým a Mrákou v obraně jsme nebyli schopni čelit elastické hře mladíků ŽST. Chyběla i trocha štěstí, když Zeman trefil z přímého kopu jen břevno. Na druhé straně se překonával v naší brance Morkus a tak jsme celkem inskasovali "jen" 8x. Dočkali jsme se i malé korekce, když po chybě obrany ŽST dostrkal míč do sítě Zeman, ale jinak pro nás zápas skončil neslavně - 2:8.

z webu MK Jihlava:
Klasici se k utkání dostavili pouze s jedním hráčem na střídání a to navíc musel celý zápas bez střídání odehrát v obraně R. Lysý, kterému letos bude 67 let. Když se k němu přidal další matador Klasiků J. Mráka (55 let) měli Klasici suveréně nejstarší obranu všech lig v MK. Avšak ani jejich zkušenosti nestačili na dravé mládí železničářů. Navíc Klasikům scházel „mozek“ hry Jakub Goth, kterého nikdo z přítomných nebyl schopen nahradit. Konečný výsledek je pro Klasiky více než milosrdný, neboť borci ŽST zejm. v druhém poločase zahodili další 5-6 tutovek.

1. kolo IV. Rádio Jihlava ligy - 28.8. 2014
FK Klasici "B" - HK 3Nicom   9:3 (4:2) 
Branky: Jakub Göth 4, Volák 2, Jan Göth, Král ml., Svítil - Dočekal 2, Bubík
z webu MK Jihlava:
Rezerva Klasiků sice začátek zaspala, neboť již ve 3 minutě prohrávala 2:0 brankami M. Dočekala, ale potom již zabrala naplno a pod vedením Jakuba Gotha převzala otěže utkání a svého soupeře zatlačila do defenzívy. Ještě do poločasu vstřelili Klasici 4 branky a v druhém poločase v této aktivitě pokračovali až na konečné číslo 9. Svému soupeři povolili skórovat již pouze jednou a tak jejich vítězství bylo zcela zasloužené.

 

V. SABE liga - jaro 2014:

11. kolo V. SABE ligy - 10.6. 2014
FK Klasici "B" - ABUS GASTRO   4:3 (2:2) 
Branky: Göth 3, Král ml. - Svoboda, Medvík, Farárik

z webu MK Jihlava:
Klasici potřebovali získat bod, aby se mohli radovat z vítězství v soutěži, ABUS byl díky předcházejícímu zápasu zachráněn, a tak se mohl postavit favoritovi bez strachu o výsledek.
Lépe vstoupili do utkání Klasici, kteří ve 13. minutě prolomili obranný val soupeře a díky střele, kterou vyslalPetr Král ml., se ujali vedení.
Ovšem v 15. minutě bylo vyrovnáno, do míče se opřel Vojtěch Farárik a přesnou střelou zaskočil bránící Klasiky.
Ale ne nadlouho, protože už o minutu později byli Klasici opět o krok napřed, trefil se Jakub Göth.
Klasikům ovšem nebylo přáno, aby první poločas vyhráli, neboť ve 22. minutě se trefil David Svoboda a zajistil smírný výsledek po první části utkání.
Jakub Göth dokázal ve druhém poločase (36. minuta) prostřelit brankáře ABUSu, ale i tentokrát našel soupeř odpověď na vedení Klasiků, o šedesát vteřin později se trefil Dalibor Medvík a oba soupeři na tom byli opět stejně.
Ve 45. minutě dokázal Jakub Göth zkompletovat hattrick a počtvrté v zápase poslal rezervu Klasiků do vedení.
Až na tuto branku soupeře nedokázali hráči ABUSu zareagovat, a tak mohli po utkání pogratulovat Klasikům k výhře v soutěži.

10. kolo V. SABE ligy - 3.6. 2014
Red Hot - FK Klasici "B"   4:7 (1:2) 
Branky: Urbánek 2, Rásocha, Vágner - Göth 2, Vokoun 2, Král ml., Šabatka, Volák

z webu MK Jihlava:
Klasici potřebovali bodovat, aby si pojistili postupovou pozici (navíc by se posunuli na první místo v tabulce), Red Hot by bodový zisk přiblížil záchraně.
Mužstvo v bílých dresech se do svého soupeře zakouslo hned od začátku zápasu, už ve 4. minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Dalibor Volák a poslal rezervu Klasiků do vedení.
V 11. minutě se trefil Petr Král ml. A vypadalo to na snadné vítězství favorita, ale opak byl pravdou.
V brance Red Hot totiž čaroval Martin Plhoň, který podal znamenitý výkon a v prvním poločase už nedovolil Klasikům skórovat.
Když se dařilo směrem dozadu, tak se hráči Red Hot začali více tlačit směrem dopředu a ve 20. minutě byli za svou aktivitu odměněni, přesně se trefil Petr Vágner.
Klasici, kteří si dlouho nevěděli rady s brankářem soupeře, vstoupili lépe i do druhé části zápasu, ve 30. minutě dostal Jakub Göth příležitost skórovat z pokutového kopu a nabídnutou šancí nepohrdnul.
Favorit se dvoubrankovým vedením uklidnil a začal hrát o poznání lépe, hned o tři minuty později přidal další branku Klasiků Michal Šabatka.
Hráči Red Hot ovšem nesložili zbraně a ve 37. dokázali snížit, přesně se trefil David Urbánek.
Odpověď Klasiků na branku soupeře přišla za pouhé dvě minuty, trefil se další z elitních kanonýrů Martin Vokoun.
Tomáš Rásocha 
sice dokázal ve 44. minutě snížit na rozdíl dvou branek, ale hned o šedesát vteřin později přidal svou druhou branku v utkání Martin Vokoun a bylo rozhodnuto.
Jakub Göth přidal ve 47. minutě další branku Klasiků, na kterou odpověděl o minutu později svou druhou přesnou trefou v zápase David Urbánek.
Klasici se díky zaváhání konkurenta vyšvihli do čela tabulky, Red Hot musel hodinu čekat, aby se dozvěděl, že je zachráněn. 
Nedá mi to, ale ještě jednou musím pochválit Martina Plhoňe, který i přes sedm inkasovaných branek podal výjimečný výkon.

9. kolo V. SABE ligy - 27.5. 2014
Brojlers Poděšín - FK Klasici "B"   5:8 (2:5) 
Branky: R. Jaroš, D. Jaroš, M. Jaroš, Kasal, Solař - Šabatka 3, Göth 2, Jakub Mráka 2, Král ml.

z webu MK Jihlava:
Souboj mužstev, která byla ve hře o postup do vyšší soutěže, rozhodnul první poločas, ve kterém si Klasici vypracovali klíčový náskok.
Na první branku soupeře (Jakub Mráka - 2. min.) ještě dokázali Brojlers odpovědět (František Kasal - 8. minuta), pak ovšem jen přihlíželi tlaku svého soupeře, ze kterého pramenily další branky v síti Poděšína.
Nejprve v 10. vrátil vedení Klasikům Michal Šabatka, ve 14. minutě přidal svůj druhý přesný zásah v tomto utkání Jakub Mráka, o tři minutu později se trefil Jakub Göth a v 19. minutě přidal pátou branku svého mužstva v prvním poločase Petr Král ml.
Brojlers sice dokázali ještě ve 25. minutě snížit, ale branka Radka Jaroše byla jen drobnou kaňkou na výkonu Klasiků.
Zvláště, když Klasici dokázali ve 29. minutě opět odskočit soupeři na rozdíl čtyř branek, podruhé v zápase se trefil Michal Šabatka.
Po půlhodině hry nastal čas, kdy hráči Brojlers svému soupeři krapet ztížili cestu za tříbodovým ziskem, nejprve ve 31. minutě snížil David Jaroš, aby ve 37. minutě dokázal Milan Jaroš snížit náskok Klasiků na dvoubrankový.
Klasici ovšem rychle zmobilizovali své síly a ve 42. minutě soupeři zase odskočili, přesně se trefil Jakub Göth.
O dvě minuty zkompletoval hattrick Michal Šabatka a definitivně zajistil Klasikům radost ze sedmé výhry v soutěži, kterou nezkalila ani branka Lukáše Solaře 47. minuty, která byla poslední přesnou trefou v tomto utkání.

8. kolo V. SABE ligy - 20.5. 2014
Tel Aviv - FK Klasici "B"   3:7 (1:1) 
Branky: Lebruška 2, Jan Mráka ml. - Král ml. 2, Jakub Mráka, Göth, Vokoun, Šabatka, Zeman

z webu MK Jihlava:
Duel druhého s předposledním byl v prvním poločase vyrovnanější (alespoň co se týče výsledku) než se předpokládalo.
Klasici vstoupili do utkání aktivně, snažili se hned od začátku svého soupeře pokořit, ale obrana Tel Avivu pracovala kvalitně, a tak se favoritovi nedařilo vyjádřit brankově svou herní převahu.
Tel Aviv jen nebránil, snažil se vymyslet i něco směrem dopředu, ale dlouho byla jeho snaha marná.
Klasici našli recept na vstřelení branky až v 16. minutě, kdy se trefil Josef Zeman a poslal rezervu prvoligového titána do vedení.
Kdo čekal brankové hody v podání Klasiků, tak byl zklamán, neboť Tel Aviv už do konce prvního poločasu svému soupeři žádnou další branku nedovolil, navíc sami hráči Tel Avivu se dočkali ve 24. minutě dočkali branky, když se přesně trefil Milan Lebruška a zajistil po úvodním dějství vyrovnaný stav.
Inkasovaná branka Klasiky nabudila, a tak si hned ve 29. minutě vzali vedení zpět, trefil se Michal Šabatka a nasměroval zápas k vývoji, který byl očekáván před začátkem utkání.
Favorit se rozjel, ve 33. minutě se trefil Petr Král ml., a když ve 36. minutě přidal čtvrtou branku Klasiků Jakub Göth, tak to s Tel Avivem vypadalo zle.
Milan Lebuška se ovšem ukázal jako velký bojovník a ve 37. minutě svou druhou branku v utkání snížil na dvoubrankový rozdíl, poté ale přihlížel dalším brankám v síti jeho mužstva.
Klasici nechtěli připustit žádné velké drama v závěru, a tak ve 42. minutě přidal další jejich branku Jakub Mráka, na kterého navázal ve 44. minutě svým druhým zápisem do střelecké listiny Petr Král ml.
Poslední branku Klasiků vstřelil ve 45. minutě Martin Vokoun a dorovnal střelecký zápis svých konkurentů v boji o krále střelců.
V poslední minutě sice přidal další branku Tel Avivu Jan Mráka ml., ale byla to jen kosmetická úprava konečného výsledku.
Klasici se tak stále drží v těsném závěsu za vedoucím mužstvem tabulky, Tel Aviv díky ostatním výsledkům klesl na poslední pozici.

7. kolo V. SABE ligy - 13.5. 2014

FC Steak House na Kalvárii "A" - FK Klasici "B"   1:5 (1:2) 
Branky: Zelený - Volák 2, Göth, Šabatka, Zeman

z webu MK Jihlava:
Vedoucí tandem STS Chvojkovice-Brod FK Klasici "B" (obě mužstva mají 16 bodů) má vše potřebné ve vlastních rukách (či spíše nohách), pokud vše vyhrají (nebo získají alespoň 10 bodů), tak se můžou v červnu radovat z postupu.

Zápas soupeřů, kteří se nacházejí na opačných stranách tabulky, nabídnul vyrovnaný první poločas, ve druhé části ovšem favorit předvedl svou sílu.
Klasikům vyšel vstup do zápasu na jedničku, už ve 4. minutě se mohli radovat z vedení, o které se postaral přesnou trefou Michal Šabatka.
Klasici byli lepším mužstvem, ale nedokázali svou herní převahu vyjádřit i brankově, a tak se pomalu dostávali do hry i soupeři, kteří postupem času začali zkoušet své štěstí směrem dopředu.
V 16. minutě se usmálo střelecké štěstí na oba soupeře, za Klasiky se trefil Josef Zeman, na straně Steak House se do střelecké listiny, po hrubé chybě obrany Klasiků,zapsal Tomáš Zelený.
Těsné vedení Klasikům zůstalo i po této střelecké minutě, a tak se hrálo stále podle stejných not, Klasici byli fotbalovější, ale jejich soupeř pozorně bránil a nedal jim ani píď hrací plochy zadarmo.
Do konce prvního poločasu už žádná branka nepadla, a tak mohli hráči Steak Housu stále živit naději na bodový zisk.
Jejich naděje ovšem výrazně poklesly ve 28. minutě, kdy přidal třetí branku Klasiků Jakub Göth a Steak Housu nezbylo nic jiného, než zvýšit svou útočnou aktivitu, pokud by chtěli jeho hráči pomýšlet na zdramatizování duelu.
Ovšem Klasici byli v laufu a nedovolili soupeři, aby jim jejich cestu za dalším tříbodovým ziskem nějakým způsobem zkomplikovali.
Ve 36. přidal další branku favorita Dalibor Volák, o výhře Klasiků už nebyly žádné pochyby, zbývalo jen dořešit otázku konečného výsledku.
Klasici v závěru přidali jen jediný přesný zásah, ve 48. minutě přidal svou druhou přesnou trefu Dalibor Volák.
Klasici se stále drží na postupové pozici, situace Steak Housu se na chvostu tabulky zhoršila, ale stále se dá pátá liga zachránit.

 


6. kolo V. SABE ligy - 6.5. 2014

FC Ajtakrajta - FK Klasici "B"   2:6 (0:1) 
Branky: Erben, Pivoňka - Vokoun 3, Göth 2, Volák

z webu MK Jihlava:
Klasici vstoupili do utkání, ve kterém se potkala dvě mužstva, která si můžou dělat zálusk na postup, přímo raketově, neuběhlo ještě ani šedesát vteřin ze zápasu a už se radovali z vedení.
Hned v první minutě se přesně trefil Jakub Göth a nasměroval své mužstvo na cestu za dalším vítězstvím.
Rychlá branka namlsala přítomné diváky, kteří očekávali ofenzivní manévry, ale v prvním poločase už žádná branka nepadla, byť byli Klasici lepším mužstvem a měli řadu příležitostí, jak navýšit své těsné vedení.
Ovšem ani Ajtakrajta nezahálela, ale k její velké smůle byla koncovka hráčů v černých dresech velmi nepřesná.
Vstup do druhého poločasu vyšel Klasikům také náramně, ve 27. minutě přidal svou druhou branku v tomto zápase Jakub Göth.
Ve 32. minutě přidal třetí branku rezervy prvoligového titána Martin Vokoun a s Ajtakrajtou to nevypadlo příliš vesele.
Hned o minutu později se vstřelené branky dočkali i hráči Ajtakrajty, ztrátu na soupeře snížil svou dobře mířenou střelou Jan Pivoňka.
A ve 37. minutě to vypadalo, že bude na hrací ploše k vidění pořádné drama, neboť Jan Erben dokázal snížit na rozdíl jediné branky.
Ovšem Klasici rychle zamítli vzpouru soupeře a hned o minutu později se prosadili počtvrté, přesně se trefilDalibor Volák a vrátil svému mužstvu klid do závěru utkání.
Definitivní rozřešení tohoto zápasu si připravili Klasici na úvod poslední desetiminutovky, kdy Martin Vokounpřidal ve 41. a 42. minutě další dvě branky, čímž zkompletoval hattrick v tomto utkání.
V závěru utkání už žádná branka nepadla, Ajtakrajta přišla v předposlední minutě o svého kapitána, který po dvou žlutých kartách musel opustit hrací plochu, neboť viděl kartu barvy červené.
Klasici se dotáhli na čelo tabulky, Ajtakrajta se drží v těsném závěsu za medailovými pozicemi.


5. kolo V. SABE ligy - 29.4. 2014
AC Spatra - FK Klasici "B"   3:4 (1:2) 
Branky: Urbánek, Olišar, Vokáč - Jakub Mráka 2, Zeman, Vokoun

z webu MK Jihlava:

Toto utkání by se dalo nazvat zápasem zvratů, neboť v duelu soupeřů, kteří na tom byli před tímto kolem stejně (oba měli 7 bodů), vládl každou chvíli někdo jiný.
Lépe vstoupili do utkání hráči Spatry, které v 11. minutě poslal do vedení Michal Urbánek.
Oba soupeři předváděli útočný fotbal, a tak bylo jen otázkou času, kdy padnou další branky.
V 17. minutě se rezerva Klasiků dočkala vyrovnání, přesně se trefil Jakub Mráka.
Akce střídala akci, oba soupeři se snažili přidat další branky, ale do konce prvního poločasu padla už jen jediná branka, ve 22. minutě poslal Klasiky do vedení Josef Zeman.
Ve druhém poločase se oba soupeři, kterým chyběli největší hvězdy (Jakub Göth - Jan Urbánek), tlačili do zakončení, ale v úvodu druhé části zápasu jim chybělo štěstí, aby míče z jejich kopaček zapluly do sítě.
Spatra se nadechla k obratu ve 35. minutě, kdy vstřelil vyrovnávací branku Jan Vokáč, aby hned o minutu později otočil výsledek ve prospěch Spatry povedenou ranou Petr Olišar.
Klasici se nevzdali a dokázali podruhé v zápase otočit nepříznivě se vyvíjející stav utkání.
Nejprve se podruhé v zápase trefil Jakub Mráka a ve 44. minutě vyrovnal náskok soupeře, aby ve 49. minutě vstřelil rozhodující branku Josef Vokoun.
Klasici napravují nepovedený začátek jara a v tabulce se posunuli už na třetí příčku, Spatra stále střídá horší výsledky s těmi lepšími.

4. kolo V. SABE ligy - 22.4. 2014
FK Klasici "B" - Olds Želetava   15:3 (6:1) 
Branky: Jakub Mráka 3, Göth 3, Vokoun 3, Volák 3, Král ml. 2, Zeman - Svoboda 2, Vrbka
z webu MK Jihlava:

Klasici se do svého soupeře pustili pěkně zostra a už v 1. minutě se ujali vedení, když se přesně trefil Martin Vokoun.
V zápasech Olds Želevata padá nejvíce branek, a tak tomu bylo i v tomto duelu, protože ještě než skončil úvodní čtvrthodina, tak padly další tři branky.
Nejprve ve 12. minutě navýšil vedení Klasiků Jakub Mráka, hned o minutu později přidal další trefu Klasiků Jakub Göth a ve 14. minutě se trefil Petr Král.
Až za čtyřbrankového manka se dokázali trefit i hráči Olds, ve 20. minutě vstřelil jejich první branku přímo z odkopu od branky Josef Svoboda.
Tato branka bohužel hráče Olds nenastartovala, ale spíše vydráždila soupeře k ještě větší aktivitě, neboť o pouhou minutu později znovu lovil brankář želetavských míč ze své sítě, svou druhou branku v zápase vstřelil Jakub Mráka.
Šestou branku Klasiků přidal ve 22. minutě Dalibor Volák a nad hráči v zelených dresech se stahovala temná mračna.
Přestávka neubrala Klasikům chuti na střílení branek, a tak se skóre navyšovalo jak na běžícím páse.
Ve 29. minutě se podruhé v zápase trefil Dalibor Volák, o dvě minuty později přidal další zásah KlasikůJakub Göth.
Ve 34. minutě dokázali přidat Klasici dvě branky během šedesáti vteřin, o devátou a desátou branku v síti soupeřů se postarali Petr Král a Martin Vokoun.
Josef Svoboda 
ve 40. minutě přidal druhou branku svého mužstva, ale byla to jen taková malinkatá kaňka na exceletním výkonu Klasiků, kteří ani v poslední desetiminutovce neubrali na své aktivitě.
V závěru zápasu nastal čas na kompletování hattricků, nejprve dosáhl třetí branky v zápase Martin Vokoun(41. minutu), hned o minutu později ho následoval Dalibor Volák.
Jakub Mráka
 se ve 44. minutě stal třetím hráčem v dresu vítězů, který si připsal hattrick , 
ve 46. minutě napodobil své tři spoluhráče Jakub Göth.
Poslední branky byly k vidění ve 47. minutě, a to hned po jedné na každé straně.
Na straně Klasiků přidal svou druhou přesnou trefu v zápase Josef Zeman, na straně Olds se prosadil Jiří Vrbka.
Klasici potvrdili, že se jim v sudých kolech daří na výbornou, zatímco Olds přišli o jarní neporazitelnost obzvláště krutým způsobem.


3. kolo V. SABE ligy - 15.4. 2014
FK Klasici "B" - STS Chvojkovice-Brod   2:3 (0:1) 
Branky: Jakub Mráka, Vokoun - Čermák, Biskup, Vyhnanovský
z webu MK Jihlava:

Utkání takřka bezchybné obrany proti děsivé síle útoku nabídnul zajímavou podívanou, která vyvrcholila dramatem v posledních deseti minutách.
Klasici vstoupili do utkání aktivněji, zatlačili svého soupeře, ale proti dobře zformované obraně se neprosadili.
Hráči STS, kteří odolávali nájezdům soupeře, ovšem nevynechali jedinou příležitost, jak provětrat Klasikům zadní vrátka.
A jedno takovéto větrání jim přineslo úspěch v podobě vstřelené branky, ve 13. minutě je poslal do vedení přesně mířenou střelou Jiří Vyhnanovský.
Obraz hry se příliš nezměnil, Klasici byli více na míči, ale stále nedokázali najít recept na pozornou obranu soupeře, navíc museli odvracet i nebezpečné protiútoky STS.
Ačkoliv se obě mužstva snažila, tak první poločas už žádnou další branku nepřinesl, a tak jsme všichni čekali, co se bude dít ve druhé části tohoto zajímavé duelu.
Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči podzimní vítěze této soutěže (STS), kteří ve 28. minutě, kdy se trefil Luboš Biskup, navýšili své vedení.
Klasici se trápili v koncovce, dlouho nemohli najít cestu k dosažení branky, ale trpělivost růže přináší, a tak se dočkali ve 41. minutě odměny za své snažení, když Jakub Mráka umazal polovinu náskoku soupeře.
Klasici se hnali za vyrovnáním, ovšem ve 44. minutě jim zahaprovala obrana a Antonín Čermák vrátil dvoubrankové vedení na stranu Chvojkovic.
Klasici ze svého závěrečného tlaku dokázali vytěžit jen snížení, v 50. minutě upravil konečný výsledek Martin Vokoun.
Hráči STS se díky výhře udrželi na medailových pozicích, Klasici už podruhé na jaře nedokázali zvítězit.
 

2. kolo V. SABE ligy - 8.4. 2014
FK Klasici "B" - TJ Topičůf Salóón   11:4 (4:1) 
Branky: Jakub Mráka 4, Göth 3, Vokoun 2, Zeman, Král ml. - Frühauf, Povýšil, Skála, Herman
z webu MK Jihlava:

V úvodu zápasu se obě mužstva šetřila, a byť byli Klasici lepším mužstvem, tak nedokázali pohnout s bezbrankovým stavem.
Až přišla dvanáctá minuta a rázem jsme se dočkali po brance na každé straně - za Topiče se trefil Ondřej Skála, pod první branku Klasiků se podepsal Petr Král ml.
Na další branky se dlouho čekat nemuselo, hned ve 14. minutě přidal druhou branku Klasiků Jakub Mráka a favorit se rozehrál k velkému výkonu.
V 19. minutě vstřelil svou druhou branku v zápase Jakub Mráka, o dvě minuty později přidal další přesný zásah Martin Vokoun.
Topiči nevěděli, kam dříve skočit, a tak byli rádi, že rozhodčí ukončil první poločas za tříbrankového náskoku Klasiků.
Jestliže Topiči živili naději na nějaký přijatelný výsledek, tak prvních pět minut druhého poločasu jim vzalo veškeré iluze.
Ve 28. minutě totiž dokázal zkompletovat hattrick Jakub Mráka, šestou branku Klasiků přidal hned o minutu později Martin Vokoun.
Pro Topiče nepříjemná situace, na jejich branku se valil útok za útokem a do konce utkání zbývalo ještě moře času.
Ve 37. minutě přidal další přesný zásah Klasiků Jakub Göth, který přidal další přesnou trefu hned o dvě minuty později.
Ve 39. minutě se dočkali další trefy i Topiči, do statistik se zapsal David Herman.
Jan Frühauf přidal ve 41. minutě třetí branku Topičů a vypadalo to, že Klasici polevili až příliš, ale opak byl pravdou.
O dvě minuty později totiž dokázal Jakub Göth zkompletovat hattrick, a tak Klasikům ani příliš nevadilo, že se v té samé minutě dokázal prosadit i soupeř, čtvrtou branku Topičů přidal Martin Povýšil.
Desátou branku Klasiků přidal ve 44. minutě Josef Zeman a poslední branku v zápase přidal čtyři minuty před koncem Jakub Mráka, který dokázal během tohoto duelu nastřílet stejný počet branek jako všichni hráči soupeře dohromady.
Klasici tak slaví první jarní výhru, TJ Topičůf Salóón se propadl na samé dno tabulky páté nejvyšší soutěže.


1. kolo V. SABE ligy - 1.4. 2014
FK Klasici "B" - 1.FC OJOJÁK   2:2 (1:2) 
Branky: Vokoun, Göth - Cmunt, Hercig
z webu MK Jihlava:
Ojojáci vstoupili do duelu mužstev, která hrála na podzim nižší soutěž, přímo raketově, neboť neuběhlo ještě ani šedesát vteřin a už byli ve vedení, když se přesně trefil Marek Cmunt. Klasici se rychle probrali z úvodního šoku, zatlačili svého soupeře a bylo otázkou času, kdy dokážou svůj nápor proměnit ve vyrovnávací branku. Obrana Ojojáků ovšem dlouho odolávala, navíc mužstvo okolo Davida Pika využilo každou příležitost k potrápení obrany soupeře.
Důležitý okamžik nastal v 15. minutě, kdy se prosadil přesnou střelou Jakub Göth a vymazal ztrátu svého mužstva. Klasici pokračovali dále v aktivní hře, ale udeřilo nečekaně na druhé straně. Ve 20. minutě se k míči dostal Daniel Hercig a poslal Ojojáky podruhé v utkání do vedení, které vydrželo až do konce prvního poločasu, byť se Klasici snažili ze všech sil, aby tomu tak nebylo. Druhý poločas začali aktivněji Klasici (co jiného jim také zbývalo), ale Ojojáci jim komplikovali situaci, jak jen mohli. Tu pozorně bránili, tu se rychle řítili na branku soupeře, k jejich velké smůle ovšem nedokázali přidat další branku.
A tak se Klasici dočkali podruhé v zápase vyrovnávací branky, tentokrát se o rovnovážný stav postaral ve 37. minutě Martin Vokoun.
V závěru zápasu se obě mužstva snažila získat výhru na svou stranu, obrany v čele s brankáři ovšem byli proti, a tak skončilo utkání dvou jarních nováčků zaslouženou dělbou bodů.
 

Osmifinále Ligového poháru 2014 - 5.3.

FC Popice - FK Klasici "B"   7:7 (3:4) - 1:0 pen.
Branky: Svoboda 4, Brázda 2, Besta - Šabatka 5, Jakub Mráka, Vokoun

II. kolo Ligového poháru 2014 - 27.2.

ŽST "A" - FK Klasici "B"   4:3 (4:3) 
Branky: Pojer, Novák, Kottink, Severa - Vokoun 2, Göth

FK Klasici "B" - SPORT BAR TEAM Kuželna   6:3 (6:3) 
Branky: Šabatka 3, Göth, Král ml., Šabatka st. - Droppa 2, Karol

FK Klasici "B" - FC Hranatá Koule "A"   1:2 (1:2) 
Branky: Vokoun - Schrek, Slivka
 

I. kolo Ligového poháru 2014 - 12.2.

AMC Trans - FK Klasici "B"   4:2 (4:2) 
Branky: Kružík 3, Číhal - Göth, Šabatka ml.


FK Klasici "B" - SV Ayl   2:1 (2:1) 
Branky: Král ml., Vokoun - Flégr

 

FK Klasici "B" - JP Gaseco   2:2 (2:2) 
Branky: Göth, Vokoun - Matulka, Pavlíček

 

podzim 2013:

10. kolo VI. Ježek ligy - 15.11. 2013
FK Klasici "B" - FC Steak House na Kalvárii "A"   4:2 (3:0) 
Branky: Vokoun 2, Göth, Král ml. - Škrdla, Švaříček
z webu MK Jihlava:
Souboj nejlepšího útoku s nejlepší obranou, duel dvou nejlepších kanonýrů soutěže. Takovými to přízvisky by se dal nazvat tento duel, jehož vítěz měl jistotu postupu, v případě Steak Housu by stačila ke šťastnému konci i remíza. Klasici vstoupili do utkání aktivněji, byli lepším mužstvem, hráčům soupeře se začátek zápasu příliš nevydařil. První varování ze strany Klasiků vyslal v závěru první desetiminutovky Jakub Göth, jeho pumelice ovšem orazítkovala břevno branky soupeře. V 10. minutě se už Klasici radovali ze vstřelené branky, do statistik se zapsal Petr Král ml. a nasměroval své mužstvo na cestu za postupem.
Ještě než se hráči Steak Housu stihli vzpamatovat z obdržené branky, přišla druhá pohroma, ve 12. minutě přidal druhou trefu Klasiků Martin Vokoun.
Steak House vypadal bezradně, nedařila se mu kombinace, přesných přihrávek bylo jako šafránu, a tak se nikdo nemohl divit, že na hřišti kralovali Klasici.
Klasici si svou situaci do zbytku utkání ještě vylepšili ve 21. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil Martin Vokoun a zajistil svému mužstvu luxusní tříbrankový náskok, který si borci v červených dresech přenesli do druhé části utkání. Úvod druhého poločasu nabídnul úplně jiný obrázek než prvních pětadvacet minut.
Ve 33. minutě se dostal k míči Jaroslav Švaříček a přesnou střelou snížil ztrátu Steak Housu. O dvě minuty později už byl rozdíl mezi mužstvy pouze jednobrankový, kontaktní branku vstřelil Jan Škrdla. Další obrovská šance Steak Housu přišla hned vzápětí, výkop brankáře Vojtěcha Chlupáčka se odrazil od horní tyčky do zad brankáře, od nichž putoval za brankovou čáru. K velké smůle hráčů Steak Housu ovšem jeho cestu do sítě na poslední chvíli stihli přerušit obránci Klasiků. Dost bylo trápení si možná řekl po této šanci soupeře Jakub Göth, vzal si u vlastní branky míč a poté, co s ním přešel přes celé hřiště a všechny soupeře, ho poslal do sítě. Na dvoubrankové vedení Klasiků už soupeř nenašel odpověď, a tak se utkání, byť se Steak House snažil ze všech sil o jeho zdramatizování, dohrálo za stavu, který platil od 37. minuty. Klasici tak zvládli důležitý zápas a můžou slavit postup do páté ligy, hráčů Steak House zůstali oči pro pláč, soutěž měli parádně rozehranou a o postup přišli v poslední možné chvíli. Na závěr bych chtěl ocenit smysl pro fair-play hráčů obou mužstev, kteří neváhali, byť se hrálo o hodně, přiznat kontakt s míčem a přenechat míč soupeři.
 

2. kolo VI. Ježek ligy - 13.11. 2013
FK Klasici "B" - SK Máma "A"   11:4 (5:1) 
Branky: Göth 5, Vokoun 4, Pokorný, Šabatka - Luňáček 2, Holas, Homola

z webu MK Jihlava:

Máma zaskočila svého soupeře už v první minutě, kdy se trefil Aleš Homola a poslal své mužstvo do vedení.
Klasici se rychle oklepali z nepříjemnosti, která je hned v úvodu potkala, zatlačili soupeře před jeho branku, dlouho ovšem nedokázali svou převahu brankově vyjádřit.
Až v patnácté minutě se dočkali hráči v bílých dresech, přesnou trefou se blýsknul Jakub Göth a nasměroval favorita na vítěznou cestu.
Hned o minutu později přidal druhou branku rezervy Klasiků Martin Vokoun, který hned v 18. minutě přidal svůj druhý přesný zásah během tohoto utkání a Klasici měli rázem dvoubrankový náskok.
Ve dvacáté minutě přidal další branku Jakub Göth, ve 23. minutě zakončil pěknou kombinaci Michal Šabatka, jehož střela se odrazila od tyče za záda brankáře Mámy.
První poločas skončil jasným vedením Klasiků, kteří ani ve druhé půli nepolevili ze svého tempa.
Začátek druhé části zápasu vyšel Klasikům o poznání lépe než vstup do utkání, ve 28. minutě zkompletovalJakub Göth hattrick, hned o dvě minuty později přispěchal se svou troškou do mlýna Tomáš Pokorný.
Šestibrankové manko bylo už moc na hráče Mámy, a tak se do toho pořádně obuli a dočkali se ve 33. minutě druhé branky v zápase, do střelecké listiny se zapsal Dušan Luňáček.
Ve 35. minutě zkompletoval hattrick Martin Vokoun, ale ani Máma nechtěla zůstat pozadu a ve 37. minutě se prosadil Robert Holas.
Jakub Göth 
byl při chuti a ještě v té samé minutě, ve které vstřelila Máma svou třetí branku, přidal svůj čtvrtý zářez do pažby.
Ve 46. minutě se Jakub Göth trefil popáté a Klasici nadělili svému soupeři nepopulární desítku, kterou hned o minutu později ještě navýšil svou čtvrtou brankou Martin Vokoun.
Poslední slovo v zápase měla podzimní posila Mámy Dušan Luňáček, který ve 49. minutě ukončil střelecké manévry.
Klasici jsou stále na dostřel postupu, Máma je už týden zachráněná, takže může být spokojená.

 

11. kolo VI. Ježek ligy - 6.11. 2013
FK Klasici "B"  - FC Březinky se vrací  7:4 (2:3) 

z webu MK Jihlava:

Třetí FK Klasici "B" (19 bodů) prožili hrůzostrašný úvod zápasu s Březinkami, dokázali tento duel ovšem otočit a zůstali tak v těsném závěsu za vedoucím tandemem. Klasici potřebovali vyhrát, aby se dotáhli na dostřel postupových pozic, Březinkám by tříbodový zisk pomohl k záchraně.
Březinky zaskočily svého soupeře vysokým nasazením a aktivní hrou donutili Klasiky k chybám, které dokázali hráči Březinek nemilosrdně trestat.
První chybu směrem dozadu vytvořila rezerva Klasiků už ve 4. minutě, kdy se dostal k míči Daniel Vaněk a poslal Březinky do vedení.
Poté vytáhl brankář Klasiků dobře kopnutý volný kop soupeře, ale v 10. minutě byl krátký na střelu Petra Milfaita, který navýšil náskok Březinek na dvoubrankový. 
Klasici poté přepnuli na vyšší úroveň, svého soupeře mačkali před jeho brankou, ale nedokázali zamířit přesně, buď stál v cestě míči brankář Březinek nebo létaly střely mimo tři tyče.
Navíc nebyla obrana Klasiků z nejpevnějších, a tak v 19. minutě kapitulovala potřetí, tentokrát se trefil Lukáš Pešák,, který obešel brankáře soupeře a poslal míč do prázdné branky.
Bohužel pro hráče Březinek nemělo jejich tříbrankové vedení dlouhého trvání, neboť ještě v 19. minutě vyrobila jejich obrana hrubici, kterou potrestal přesnou střelou Jakub Göth.
Od tohoto okamžiku se až do konce utkání hrálo většinu času na jednu branku, Klasici se tlačili směrem dopředu, zatímco obrana Březinek se snažila ze všech sil jejich útočné výpady zastavovat. Ve 24. minutě dokázal Tomáš Pokorný propálit vše, co mu stálo v cestě, a tak se šlo do kabin za těsného vedení Březinek.
Klasici ovšem v druhém poločase dlouho ve výsledkovém manku nezůstali, ve 27. minutě bylo vyrovnáno, druhou branku v zápase si připsal Tomáš Pokorný.
Ve 29. minutě se poprvé v utkání dostala rezerva Klasiků do vedení, druhou přesnou trefu si připsal Jakub Göth a začala se rýsovat otázka, kolik branek svému soupeři borci v červených dresech ještě naloží. Klasici svého soupeře zamkli před jeho brankou, obránci Březinek nevěděli, kam dřív skočit, ale nějakou dobu se jim dařilo neutralizovat brankové choutky soupeře. Až ve 38. minutě se znovu měnilo skóre, pátou branku Klasiků přidal Martin Vokoun. Klasici byli při chuti, stříleli rádi a často, a tak se ještě do konce zápasu dvakrát střelecky prosadili. Nejprve ve 44. minutě vstřelil svou druhou branku v zápase Martin Vokoun, aby hned o minutu později zkompletoval hattrick Jakub Göth, který vymetl tvrdou střelou z přímého kopu růžek branky. Poslední slovo patřilo hráčům Březinek, ve 49. minutě upravil výsledek do konečné podoby Miroslav Bužga. Klasici tak stále zůstávají těsně za postupovými pozicemi, Březinky jsou stále v ohrožení sestupem.

 

9. kolo VI. Ježek ligy - 23.10. 2013
1. FC U Gábinky - FK Klasici "B"   1:9 (0:6) 
Branky: Chvastek - Göth 4, Vokoun 2, Jakub Mráka, Pokorný, Svítil

z webu MK Jihlava:

Klasici pokračují ve svých střeleckých představeních, tentokrát to odnesla Gábinka.
Borci v červených dresech byli od začátku lepším mužstvem a bylo otázkou, jak dlouho vydrží Gábinky vzdorovat jejich útočným choutkám.
Pouhých sedm minut dokázali udržel hráči ve žlutých dresech nulu na svém kontě, potom se trefil Martin Vokoun a poslal Klasiky do vedení.
Desátá minuta přinesla druhou branku Klasiků, trefil se Tomáš Pokorný, na kterého o minutu později navázal přesnou trefou Jakub Mráka a s Gábinka to vypadalo neveselo, skoro by se dalo říct zle.
A zle skutečně bylo, ve 14. minutě si srovnal mířidla Jakub Göth a poprvé se zapsal do střelecké listiny.
A že to nebylo naposledy, o tom Jakub Göth přesvědčil všechny přítomné hned o minutu později, kdy přidal svůj druhý přesný zásah.
Šestou branku Klasiků přidal ve 20. minutě Martin Vokoun, který se dokázal trefil podruhé v zápase.
Šestibrankové manko bylo pro hráče Gábinky zdrcující, ale odpovídalo předvedené hře, Klasici se svou hrou bavili a svého soupeře vůbec nešetřili.
Ve druhém poločase se Gábinka soustředila na obranu, aby byl výsledek co nejmilosrdnější, navíc Klasici jim toho dopředu moc nedovolili.
Ve 37. minutě se střelecky prosadil Jaroslav Svítil a navýšil náskok Klasiků, ovšem ještě v téže minutě se dostali ke slovu i hráči Gábinky, střelecký pokus, který učinil Tomáš Chvastek z uctivé vzdálenosti, propadl do sítě za záda překvapeného brankáře Klasiků, který si na míč sáhnul, ale zastavit ho nedokázal.
Pak se ovšem hrálo podle not Klasiků, stejně jako v celém zápase.
Ve 42. minutě zkompletoval hattrick Jakub Göth, který ve 47. minutě přidal svou čtvrtou branku v utkání a uzavřel střelecký účet střetnutí.
Klasici si připsali jednoznačnou výhru, která je přiblížila k postupovým pozicím, Gábinka promarnila naději na posun do medailových sfér.
 

8. kolo VI. Ježek ligy - 16.10. 2013
FK Klasici "B" - SPORT BAR TEAM Kuželna 8:3 (5:2)
Branky: Göth 4, Svítil 2, Jan Mráka, Král ml. - Palán, Zvěřina, Karol
z webu MK Jihlava:
Klasici si chtěli napravit reputaci po dvou porážkách a už v první minutě jim začal jejich plán vycházet, když se obranou Kuželny prohnal Jakub Göth a poslal borce v červených dresech do vedení.
Kuželna se rychle vzchopila a byla soupeři vyrovnaným sokem (alespoň v úvodní čtvrthodině).
V první desetiminutovce střelci na obou stranách minuli odkrytou branku soupeře, a tak další branka padla až v 11. minutě.
A padla do sítě Klasiků, kteří nechali vystřelit Michala Palána a bylo vymalováno.
Klasici ovšem dlouho vyrovnaný stav na ukazateli skóre svítit nenechali, v 16. minutě už byli opět ve vedení, podruhé v zápase se trefil Jakub Göth.
Rychlá kombinace, na jejímž konci byl v 19. minutě Petr Král, zvýšila vedení Klasiků a Kuželna začala ztrácet pevnou půdu pod nohama.
Klíčovým okamžikem nejen prvního poločasu, ale i celého zápasu, byla 23. minuta, kdy naděje Kuželny na solidní výsledek vyhasly.
Klasici během šedesáti vteřin dokázali vstřelit dvě branky, o které se postarali Jan Mráka a Jaroslav Svítil.
Michal Karol 
sice v poslední minutě prvního poločasu dokázal snížit, ale náskok Klasiků byl výrazný, takže to byla jen dílčí úprava skóre.
Druhý poločas byl na branky chudší, poprvé se měnilo skóre až ve 39. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil Jaroslav Svítil a zapsal do statistik utkání šestou branku Klasiků.
Jakub Göth byl při chuti a jeho dvě branky (45. a 46. minuta) byly toho důkazem.
Poslední slovo měli, stejně jako v prvním poločase, hráči Kuželny, ve 49. minutě kosmeticky upravil výsledek Martin Zvěřina.
Klasici se díky výhře posunuli na bronzovou pozici, Kuželna má daleko k medailovým pozicím i sestupovému ohrožení.
 

7. kolo VI. Ježek ligy - 9.10. 2013

FK Klasici "B" - Old Boys   2:4 (0:2) 
Branky: Pokorný 2 - Dopita 2, Krch, Novák
z webu Mk Jihlava:
Pátí FK Klasici "B" (10 bodů), kteří si v posledních dvou kolech připsali dvě porážky (jednu kontumační), se na tuto pozici propadli z prvního místa.
Klasici budou muset co nejdříve nalézt cestu z výsledkové krize, aby mohli bojovat o postup do vyšší soutěže.
Klasici chtěli napravit zaváhání z minulého kola, narazili ovšem na sveřepého soupeře, který jim jejich cestu za bodovým ziskem vůbec nesnadnil.
Klasici se snažili něco vymyslet na hru Old Boys, bohužel jejich herní projev byl plný nepřesností a zmaru, takže soupeř vycítil šanci na bodový zisk a začal svůj smělý plán brzy naplňovat.
Už v 11. minutě se hráči Old Boys dostali do vedení, trefil se Roman Krch a zasadil tvrdý úder do sebevědomí hráčů rezervy prvoligového titána.
Klasikům, ať se snažili jako chtěli, tak vůbec nic nevycházelo, Old Boys se v poklidu bránil a vyrážel k protiútokům, z nichž jeden, ten ve 20. minutě, dotáhl do úspěšného konce.
O dvoubrankové vedení pro své mužstvo se postaral přesnou střelou Jan Novák.
Střelecké i herní trápení Klasiků v prvním poločase ukončil hvizd rozhodčího, následovala krátká porada a hurá do druhé části zápasu.
Porada zabrala, hned ve 26. minutě se Klasici dočkali kontaktní branky, o kterou se postaral Tomáš Pokorný.
Klasikům vstřelená branka zvedla sebevědomí, bohužel ze svého dobrého vstupu do druhého poločasu nedokázali vytěžit více a postupem času se začala vracet herní mizérie z první části zápasu.
Old Boys se bez větších problémů dokázali ubránit útočným výpadům soupeře a ve 42. minutě dokázali udeřit potřetí, jako správný kapitán pomohl svému týmu Víťa Dopita.
Hned o minutu později přidal Víťa Dopita svou druhou branku v zápase a rozhodl o tom, že Klasici podruhé v sezóně ochutnají hořkost porážky.
Nic na tom nezměnila ani druhá branka Tomáše Pokorného, která už jen upravila konečný výsledek.
Old Boys si připsali třetí podzimní výhru, Klasici podruhé v řadě vyšli bodově naprázdno.
 

6. kolo VI. Ježek ligy - 2.10. 2013
FK Klasici "B" - www.odbilla.cz "B"   0:6 kontumačně

K zápasu se dostavil pouze kvartet Pokorný, Göth, Král a Svítil, což znamenalo kontumační prohru 0:6 a odečtění 2 bodů
Přitom stačilo tak málo - aby se absentující hráči včas omluvili vedoucímu mužstva, který mohl zajistit náhradu např. z řad veteránů...
 

5. kolo VI. Ježek ligy - 25.9. 2013

FK Klasici "B" - FC MOKOV "A"   10:1 (3:0) 
Branky: Pokorný 4, M. Hnízdo 3, Šabatka 2, Göth - Beránek
z webu MK Jihlava:

Lídr soutěže si chtěl připsat další výhru do tabulky, ale hráči FC Mokov mu situaci nemínili nijak ulehčit.
Hned v úvodní minutě zápasu vystrašili Klasici brankáře soupeře, střela ovšem mířila těsně vedla.
Hráči Mokovu ovšem hned z následné akce donutili gólmana Klasiků k těžkému zákroku, kterým zachránil svou svatyni od pohromy.
V 6. minutě vyslal Martin Hnízdo povedenou střelu, která se od zadní tyče odrazila za záda brankáře Mokovu, a poslal Klasiky do vedení.
Martin Hnízdo přidal hned v sedmé minutě svou druhou přesnou trefu v tomto zápase a nasměroval své mužstvo k dalšímu podzimnímu vítězství.
Hráči v modrých dresech se snažili, ale svému soupeři odolávali jen ztěžka, Klasici měli navrch a díky své převaze si dokázali vypracovat i další šance, bohužel pro ně ovšem zaznamenali v první poločase už jen jedinou branku, v 19. minutě se trefil Tomáš Pokorný a zajistil svým barvám tříbrankové poločasové vedení.
Ve druhé půli to byla ze strany Klasiků exhibice, které Mokov bezmocně přihlížel a doufal, že už bude brzy konec.
Na jejich branku se valila jedna pohroma za druhou, brankář vytahoval ze své sítě vícekrát než by mu bylo milé.
Ve 33. minutě načal destrukci Mokovu ve druhé části zápasu Michal Šabatka, hned o minutu později zkompletoval hattrick Martin Hnízdo.
Půltuctu branek dosáhli Klasici ve 34. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil Michal Šabatka.
Ve 39. minutě vstřelil sedmou branku Klasiků jejich klíčový hráč Jakub Göth a s Mokovem to nevypadalo vůbec dobře.
Na začátku poslední desetiminutovky zápasu se dvakrát zapsal do statistik Tomáš Pokorný (42. a 43. minuta), který se stal druhým hráčem v červeném dresu, který v zápase nastřílel tři branky.
Až za hrozivého stavu se dostali ke střeleckému slovu i hráči Mokovu, ve 45. minutě vstřelil jejich čestný úspěch Josef Beránek.
Klasici se na hřišti bavili a v poslední minutě se dočkali desáté branky v zápase, Tomáš Pokorný se počtvrté v zápase zapsal do statistik.
Klasici tak dál pokračují ve své spanilé jízdě, Mokov musí tento debakl hodit za hlavu a soustředit se na další zápasy.

 

4. kolo VI. Ježek ligy - 18.9. 2013
FK Klasici "B" - 1.FC Ojoják  6:3 (3:2)
Branky: Hnízdo 2, Göth 2, Jakub Mráka, Král ml. - Pik, Hercig, Cmunt

Boj o vedení v VI. Ježek lize jsme proti Ojojákům začali výtečně. Po 5 minutách jsme vedli 2:0, když se trefili Göth a Král. Když se potom trefil i M. Hnízdo, vypadalo to na jasnou partii - 3:0. Stačily ale 4 minuty s výpadkem koncentrace a náhle to bylo 3:2. Potřebný klid před přestávkou přinesla až druhá branka Götha - 4:2!
Druhý poločas jsme však již měli pevně ve své režii. Pátou branku přidal Jakub Mráka a šestou M. Hnízdo po hokejovém blafáku - 6:2! Ojoják korigoval stav až ve 45. minutě, takže na zvrat mu již času nezbylo - 6:3!

Výhra vynesla juniorku na podzim poprvé na vedoucí příčku...

 

3. kolo VI. Ježek ligy - 11.9. 2013

FK Klasici "B" - Starlet "B"   8:1 (2:0) 
Branky: Göth 2, Král ml. 2, Šabatka 2, Pokorný, Svítil - Lapeš

Rezerva si vzala příklad z pondělního zápasu áčka a zcela stejně soupeři zasadila silný úder hned v úvodních vteřinách utkání. Po rozehrávce našel Göth u levé tyčky číhajícího lyšáka Svítila a pro pana Jardu nebylo problémem trefit z jedné horní růžek branky Starletu a říci si o hodinky Longines jako cenu za nejrychlejší branku zápasu - 1:0! Naši i nadále kontrolovali vývoj zápasu, ale další branky nepřicházely až na jednu výjimku, kdy se v 15. minutě prosadil ve vápně nabíhající mladíček Šabatka - 2:0. V I. půli ještě předvedl několik humorných kousků dobře naladěný Pokorný, ale ke změně skóre to již nevedlo.
Ve druhém dějství naši přeci jen zlepšili kombinaci a hlavně koncovku, takže skóre začalo uspokojivě narůstat. Dvakrát se prosadili pan Král i Göth, druhý gól přidal Šabatka a když se chvíli před koncem trefil i dnes dost insdisponovaný Pokorný, bylo jasné, že více již od zápasu nemůžeme čekat - 8:1!  

 

1. kolo VI. Ježek ligy - 28.8. 2013

JP Gaseco - FK Klasici "B"  2:4 (2:2)

Branky: Ohnút, Půža - Král ml. 2, Göth, Jakub Mráka

Obnovenou premiéru rezervy v VI.lize jsme nezačali nejlépe. V 7. minutě jsme nepokryli autové vhazování a hráče před Morkusem, který lehkou tečí přivedl Gaseco do vedení - 0:1. Naštěstí naše odpověď přišla poměrně brzy. Göth našel přesným pasem Krále, kterému stačilo nastavit placírku - 1:1.
Bohužel naší chybu v rozehrávce od branky soupeř využil a znovu jsme prohrávali - 1:2. Horším celkem jsme ale nebyli a tak jsme po zásluze srovnali stav ve 20. minutě, když se křížnou střelou prosadil z dálky Göth - 2:2!

Po přestávce jsme se již chyb vyvarovali a trpělivě čekali na příležitost, jak jít poprvé do vedení. Dočkali jsme se ve 35. minutě, když Mráka st. našel nabíhajícho juniora, pro něhož již nebyl problém trefit prázdnou branku - 3:2! Cennou výhru pojistil 5 minut před koncem Král - 4:2!

 

Jaro 2013:

11. kolo VII. Deník.cz ligy - 13.6. 2013

Starlet "B" - FK Klasici "B"   4:9   (3:5)
Branky: Drtina, Kahoun, Lapeš, Škoda - Göth 4, Král ml. 2, Volák 2, Svítil

 

10. kolo VII. Deník.cz ligy - 6.6. 2013

Old Boys - FK Klasici "B"   1:10 (0:2) 
Branky: Vrátil - Volák 5, Göth 2, Lysý, Král ml., Šabatka
Komentář z webu MK Jihlava:
Tento duel byl největším trhákem v 10 kole VII. Deník.cz ligy, kdy v tabulce druhý Old Boys se střetnul s mužstvem FK Klasici "B", který se nacházeli jak na špici tabulky, tak zároveň měli i dvoubodový náskok. Old Boys pokud chtěl bojovat o titul, musel v tomto předposledním kole vyhrát. Zápas začal poměrně v rychlém tempu a oba týmy se snažili hrát útočný fotbal. První branka v zápase padla v 10 hrací minutě, když na rohový kop si šikovně naběhl a zakončil Jakub Goth, který dostal svůj tým FK Klasici "B" do vedení 1:0. Old Boys se pak snažil rychle vyrovnat, ale soupeřova obrana fungovala na výbornou a místo vyrovnání přišlo v 16 minutě navýšení na 2:0, pro tým FK Klasici "B", kdy Dalibor Volák chytře přehodil chytajícího brankaře. Old Boys si v prvním poločase nevytvořil moc brankových situací a i proto dvoubrankové vedení vydrželo i do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase FK Klasici "B" předvedli, proč právě oni by měli vyhrát 7 ligu, protože kromě předvedené hry, svého soupeře i přestříleli a to rozdílem třídy. Po čtyřech brankách Dalibora Voláka a po brankách Jakuba Gotha, Petra Krále, Rudolfa Lysýho Michala Šabatky převálcovali FK Klasici svého soupeře 10:1. Za Old Boyse se v dnešním zápase prosadil jen Jan Vrátil. Díky jednoznačné a zasloužené výhře si FK Klasici "B" už v předposledním kole zajistili jak postup, tak i titul ze 7 ligy. Old Boys se nachází stále na druhém místě a pokud nenastane nějaké rapidní překvapení, tak se mohou radovat z postupu, který si určitě za svoje předešlé výkony zaslouží.
 

9. kolo VII. Deník.cz ligy - 29.5. 2013

FK Klasici "B" - Rail Team   3:2   (3:0)
Branky: Volák, Svítil, Grepl - Luňáček 2
Pátý tým průběžné tabulky začal pěkně zostra a po 5 minutách se 2x trefil do našich tyčí! Krušné chvilky jsme ale přežili bez úhony a postupně se dostali hry. V 15. minutě nás dostal do vedení pohotovou dorážkou pan Svítil - 1:0. Po necelé minutě ho napodobil Volák a bylo nám veseleji - 2:0! Přišly i další šance, jenže radovali jsme se již jen jednou po zakončení Grepla - 3:0!  
Ve druhém dějství jsme měli nejměně půltucet možností dostat soupeře do kolen, jenže jsme nedokázali dostat míč do branky Rail Teamu ani z těch nejvyloženějších šancí. Logicky jsme se tak dostali do potíží. Ve 40. minutě si po rohu srazil míč do vlastní branky pan Lysý (3:1) a v poslední minutě se odkop Voláka odrazil od soupeřovy kopačky za záda Mráky ml. - 3:2

Více naštěstí Rail Team nestihl, protože už byl konec zápasu. Po překvapivé prohře Old Boys s Polochaustralanem jsme se tak dostali opět do vedení a ve čtvrtek 6.6. nás čeká klíčový boj o titul právě s Old Boys!

 

8. kolo VII. Deník.cz ligy - 23.5. 2013

FK Klasici "B" - SK-AZ Chaos  7:2 (2:2)
Měl to být poměrně snadný zápas, ale dlouho to tak nevypadalo. Začali jsme dost vlažně a když Míra v braně tak trochu podběhl rohovým kop, soupeř hlavou otevřel skóre - 0:1. Měli jsme sice míč častěji na našich kopačkách, ale naše hra byla příliš komplikovaná a před brankou soupeře připomínala spíše chaos než promyšlené akce. V 15. minutě sice Göth srovnal na 1:1, ale o chvíli později nedbalou malou domů nabídl Chaosu druhou branku - 1:2! A tak mu nezbývalo, než srovnat podruhé - 2:2! Brankář Chaosu se činil a nic nedbal na to, že po 25 minutách připomínal otloukánka. Ve druhé půli to chvilku vypadalo jako v prvním dějství, až ve 30. minutě zavelel Mráka přesně vhozeným autem k nohám Šabatky k obratu. Michal se hbitě obtočil kolem ztuhlého obránce po 3 rychlých krocích nesmlouvavě vypálil po zemi k pravé tyči - 3:2! Tato branka nakopla i ostatní ke hře, na kterou jsou naši fanoušci zvyklí. Najednou se hrálo na jeden dotek, přesné kombinace, vířivý pohyb a přesná střelba dostaly protivníka do kolen během 10 minut. Další zásahy Krále, Svítila, Götha a Pokorného přinesly herní pohodu a tříbodovou jistotu - 7:2
 

7. kolo VII. Deník.cz ligy - 16.5. 2013

FK Klasici "B" - FC Finlandia Doubrava "B"  11:2 (6:1)

Docházka se proti poslednímu utkání nezlepšila, takže celý zápas odehrála znovu jen "sedmička" Klasiků, ovšem nutno říci, že počáteční obavy tentokrát nebyly na místě. Nápaditá hra, s rychlými kombinacemi na jeden dotek brzy slavila úspěch a skóre pomalu, ale jistě narůstalo v náš prospěch. 
Po dvou brankách vsítili Pokorný a Mráka ml., další přidali Šabatka s Králem a tak v poločase byl náskok dostatečný - 6:1! Ve druhé půli pokračovalo vše bez komplikací. Střelci zůstali stejní, jen Mráka ml. dal o gól méně, takže výsledné skóre bylo 11:2
Hladká výhra nás udržela na 2. místě za Old Boys, kteří porazili FC Esquadra 4:0...
 

6. kolo VII. Deník.cz ligy - 9.5. 2013

FK Klasici "B" - www.odbilla.cz "B"  4:5 (2:3)
Juniorka poprvé na jaře klopýtla. Sedm statečných se sice snažilo, ale nakonec přišli o bod minutu před koncem. Situace nebyla jednoduchá neboť absence "mladé osy"  - Götha, Voláka, po 15 minutách i Pokorného, Kocmánka a dalších byla citelná. Soupeř šel do vedení 0:2 a 1:3, ale Grepl před pauzou snížil na 2:3. Ve druhé půli jsme opět prohrávali o 2 góly, ale po brankách Grepla a Krále byl stav srovnaný - 4:4. Bohužel gól z trestného kopu chvilku před koncem nás připravil o bod i o první místo v tabulce - 4:5!
 

5. kolo VII. Deník.cz ligy - 2.5. 2013

FK Klasici "B" - 1. FC Juniors  19:1 (8:0)
Do branky se vrátil Morkus, poprvé na jaře absentoval Svítil, chyběli i P. Kocmánek, Volák a bratři Hnízdové. Začátek utkání proti poslednímu celku soutěže byl hodně rozpačitý a jen díky Morkusovi zůstalo naše konto čisté. Dobrých 5 minut nám trvalo, než jsme se dostali za půlku. Až potom si většina našich hráčů všimla,že soupeř má v poli jen 4 kloučky a osmělili jsme se k náporu, který začal přinášet nejen branky, ale i nespočet nastřelených tyčí a spálených tutovek! Poločasové skóre 8:0 plně nevyjadřovalo poměr sil na deštěm zkrápěném trávníku, ale začátek druhého dějství přinesl hned 3 další branky v síti Juniors - 11:0 - a bylo jasné, že konečný výsledek bude hodně divoký. 
Dvacítky jsme nakonec sice nedosáhli, ale berme to jako malou odměnu statečnému sokovi, který to nevzdal a zápas i ve zbídačeném stavu sportovně dohrál do konce. Čisté konto jsme neudrželi - Mráka st. totiž nechal jedinou chybnou přihrávkou vyniknout Morkuse, ale ten nabídnutou šanci vychytat nulu zahodil - 19:1! Branky dali všichni kromě brankáře a obou veteránů - Lysého a Mráky st. Za zmínku ještě stojí dost nechutná příhoda, kdy Poky musel opustit ve 40. minutě hřiště a kamsi do lesíku u trafačky odložit menší kabílek....

 

4. kolo VII. Deník.cz ligy - 25.4. 2013

FK Klasici "B" - FC Leaders  4:1 (4:1)
Z vítězné sestavy z minulého kola chyběl pouze Mráka ml. a zraněný P. Kocmánek, jinak vše zůstalo "při starém", včetně Mráky st. v brance.

Úvod utkání jsme měli pod kontrolou a již ve 3. minutě zakončil parádní kombinaci Volák - 1:0! Tlak po gólu neopadl, ba naopak. Každých 5 minut se nám podařilo tento kousek zopakovat a tak ve 24. minutě byl po trefách Pokorného, Krále a Grepla stav již 4:0! Kromě toho Göth trefil břevno a další 3 šance kryl gólman Majer. Leaders jsme toho v I. půli příliš nedovolili a když už se dostali na dostřel, Mráka v bráně byl pozorný. Nestačil pouze na dělovku Bendy v posledních vteřinách prvního dějství, která vymetla levou šibenici - 4:1.

Po přestvávce jsme sice nadále měli většinu hrací doby míč pod naší kontrolou, ale střelný prach nám jaksi navlhl. Pěkné akce se střídaly jedna za druhou, leč koncovka byla více než tragická. V tutových šancích zklamali snad úplně všichni útočníci - Volák, Šabatka, Král, Pokorný i Svítil!
Poprvé na jaře jsme se ve II. půli neprosadili, ale i tak výhra 4:1 postačila na udržení průběžného 1. místa!

 

3. kolo VII. Deník.cz ligy - 18.4. 2013:
FK Klasici "B" - Polochaustralan  11:1 (6:0)

Juniorka začala duel 3. kola s několika změnami v sestavě oproti minulému kolu. Zraněného gólmana Morkuse nahradil chřipkou handicapovaný Mráka st., na hřišti se objevil i přes zranění D. Volák a po 2 týdenní absenci naskočil ve velké formě do ligy již uzdravený matador R. Lysý!

Asi 3 minuty soupeř odolával našemu tlaku, ale logicky nemohl vydržet dlouho - Volák, Šabatka a Král zatížili jeho konto v I. půli celkem 6 zásahy po krásných kombinacích, z nichž většina měla prvoligové parametry - 6:0!
"Protinožci" jen několikrát dokázali vážněji ohrozit naší branku, ale Mráka 9 úspěšnými zásahy udržel čisté konto. Po přestávce jsme sice pokračovali v nasazeném tempu, ale dlouho se nám nedařilo vstřelit další branky, protože některé kombinace jsme řešili až příliš fotbalově, místo rázného zakončení. Na ukazateli skóre tak více než 10 minut svítil stav 7:0. Samotný závěr už ale opět patřil nám. Na hrot častěji zamířil pan Jarda a po několika spálených šancích přeci jen zavzpomínal na své kousky z 80. let a 2 brankami zaokrouhil výsledek na 10:0! Pět minut před koncem se dopustil jediné chybičky Mráka st. a zkazil tak snahu celého týmu o výhru s nulou - 10:1! Doufejme, že výkonný výbor Klasiků z tohoto selhání vyvodí rázné důsledky! Poslední slovo měl po ťukesu na jeden dotek Jakub Göth - 11:1!
I přes drobné chyby je třeba tým za předvedený výkon pochválit neb na jaře přítomné členy Fan klubu (rodiče Gágovi a mažoretky) fotbalem rozhodně baví dosytosti...
 

2. kolo VII. Deník.cz ligy - 11.4. 2013:

FK Klasici "B" - Rychlé pípy  12:2 (6:0)
Již v 1. minutě jsme poprvé udeřili a za minutu znovu, což sebevědomého soupeře hodně rozhodilo. Náš brankostroj ovšem neměl s Pípami slitování ani v dalších minutách, když po rychlých a pohledných akcích padal do čeřenu jeden gól za druhým! Poločasové skóre 6:0 bylo předzvěstí pěkné nadílky. ?
Ta byla potom fakticky potvrzena stejně vysokým přídělem v druhé půli. Dvě obdržené branky sice trochu pokazily celkové skóre, nikoliv však příznivý herní projev mladého kolektivu Klasiků dirigovaných duem legend Svítil-Mráka st.
Soupeři jsme tak beze zbytku oplatili podzimní porážku z VIII. ligy 1:2 a připsali si i nějaký ten úrok. Výhra nás posunula do čela tabulky a přiřkla nám i nálepku favorita na postup.
Střelecky se dařilo většině týmu - Král se trefil 3x, Pokorný, Šabatka a Mráka ml. si připsali po 2 zásazích a Göth 1! Veteráni měli za úkol vše jistit, takže z povinnosti pálit do nešťastných píp byli zbaveni, stejně tak jako M. Hnízdo, jenž se zaměřil spíše na tvorbu šancí. Brankář Morkus mnoho práce neměl, blýskl se několika pěknými výhozy a 3x dokonce nahrál nohou. Za 2 inkasované branky ani nemohl...
 

1. kolo VII. Deník.cz ligy - 4.4. 2013:

FK Klasici "B" - FC Esquadra  5:2 (0:1)
S devíti borci začala juniorka jarní boje v VII. lize. První půle tradičně patřila "hledání" jak spoluhráčů, tak i střelecké potence. Výsledkem byl nepříznivý stav 0:1.Po přestávce, ale již bylo vše jinak.  Začalo nám to tam padat a po 2 trefách Götha i Krále přidal pátou branku Pokorný a nebylo co řešit. Soupeř již pouze korigoval na konečných 5:2!?
 

Osmifinále Ligového poháru 2013 - 14.3. 2013:                                   

FK Klasici "B" - ŽST "A"  1:7 (1:0)
Juniorka v Poháru končí. Zápas s ŽST "A" se naší rezervě vydařil jen v I. půli, kdy jsme vedli 1:0, ale také zahodili několik slibných šancí. Bohužel po přestávce se nám dařilo ještě méně - další gól jsme již nedali a po zbytečných chybách v obraně soupeř v posledních 15 minutách duel rozhodl několika brankami. I tak je postup mezi posledních 16 týmů úspěchem a dobrou motivací pro těžké boje v VII. lize, kde začínáme ve čtvrtek 4.4. v 19:00 proti FC Esquadra...
 

III. kolo Ligového poháru 2013 - 12.3. 2013:

FK Klasici "B" - Litrpůl  4:4 (2:2)
Soupeř se dostavil jen s 5 hráči, což juniorce dalo hodně šancí na postup. Zvláště potom, když již 6 vteřinách dal gól  - 1:0. Litrpůl ale i o 1 muže slabší ukazoval, že nějaký rozdíl mezi I. a VII. ligou přeci jen je. Nejprve mu pomohla teč Mráky po střele Vlčka a později se prosadil Bílek - 1:2. 
 

II. kolo Ligového poháru 2013 - 5.3. 2013:

FK Klasici "B" - ŽST "A" 0:2
FK Klasici "B" - Bedřichovští sokolíci  1:2
FK Klasici "B" - SOME Vysočina Prachárna "A"  3:4