Výsledky veteránů:

I. Veteránská liga - jaro 2015

III. kolo - 21.4. 2015
1.FC Strejkové star - FK Klasici veteráni   6:3 (2:0) 

Branky: Dočekal 2, Prchal 2, Dohnal, Novák - P. Kocmánek, V. Kocmánek, Mráka
Střet dvou taktických týmů vyšel lépe mladším. Skore se otevřelo hned v 6.minutě po zásluze Prchala a pět minutem před koncem první půle přidal jednu branku Dočekal. Druhá polovina byla již zajímavější. Nejprve začal Dočekal, pak zdramatizoval zápas Pavel Kocmánek snížením na 1:3, a pak přišla smršť, Prchal, Dohnal, pak snižovali Mráka a druhý z Kocmánků, Vladimír a posledním střelcem zápasu byl tři minuty před koncem Novák.
 

II. kolo - 7.4. 2015
FK Klasici veteráni - Old Boys seniors   4:2 (4:0)

Branky: Vacek, V. Kocmánek, P. Kocmánek, Nagy - Němeček, Baloun 
Klasici opět zničili soupeře drtivým nástupem do utkání. Od počátku ovládli střed hry a vycházely jim snad všechny přihrávky... srovnat po zimě kopýtka a hra mohla přinést daleko více branek. Old Boys byli z pohledu diváka v první polovině úplně bezzubí proto i skore v 18. minutě vypadalo pro "staré chlapceL hrozivě - 0:4 ve prospěch Klasiků. V druhé polovině však Klasikům zvlhnul střelný prach a jejich další šance bravurně jednu za druhou likvidoval brankář Skořepa! Old Boys se pokusili zdramatizovat utkání brankami Balouna a Němečka, ale Klasici dál působili silným dojmem a zápas bez větších problémů i po střeleckém výpadku v druhém dějství ustáli - 4:2.
 

I. kolo - 31.3. 2015
FK Klasici veteráni - Hospůdka Na Růžku   6:0 (4:0) 

Branky: V. Kocmánek 3, Vacek 2, Mráka 

Čerstvý veterán Vladimír Kocmánek dnes na hřišti řádil víc než aprílové počasí. První branku Klasiků, která
padla v 15.minutě, padla zásluhou Mráky, jenž s přehledem z jedné zakončil rychlou akci bratří Kocmínků a pak už to tam padalo zhruba po dvou minutách. Hospůdka Na Růžku nenašla recept na taktickou a pestrou hru Klasiků a nepodařilo se jim za celý zápas ani jedinkrát skorovat. Klasici si odnáší cenné 3 body za nasazení a fotbalovost zvláště v první polovině zápasu, zcela zaslouženě...
 

V. ročník Abrahám Cupu - Velké Meziříčí 21.3. 2015:
Naši nejstarší na tradiční turnaji 50+ v hale ve Velkém Meziříčí odjížděli s nejvyššími cíli v sestavě Nevosad - Mráka, Svítil, Bukovjan, Vyskočil, Kosak, Dohnal, Lysý, Sácký, Kourek.

Ve skupině "A" jsme v prvním zápase smetli Staré pany Velké Meziříčí 3:1 brankami Dohnala (2) a Sáckého. Další 3 body přineslo vítězství nad týmen Bago Žďár n /Sázavou 1:0 - Dohnal a v souboji s vítězem posledních 2 ročníků  týmem KODAK Třebíč jsme vybojovali cennou remízu 1:1 (Dohnal).
Naše prvenství ve skupině se stalo skutečností po výhře s Martinicem 2:0 (Dohnal, Vyskočíl). 

Až potud se vše vyvíjelo pro náš velmi dobře a v semifinále na nás čekal vcelku příjemný soupeř SKS Rudíkov. Bohužel v tomto duelu bylo nakonec všechno špatně. Již ve 4. minutě naše obrana pozapoměla na volného útočníka soupeře a prohrávali jsme 0:1. Času bylo dost, soupeře jsme sevřeli do kleští, ale střelecky se nám nedařilo. Všechny 3 gólovky jsme zahodili a najednou bylo málo času. Po 13 minutách jsme vyšli střelecky naprázdno a bylo po všem!!
I přesto, že jsme herně nenašli fotbalovějšího soupeře, do plánovaného finále jsme se nedostali.

A když už se přestalo dařit, tak nám nevyšel ani útok na bednu. Dle propozic turnaje se zápas o třetí místo nehrál - pouze se kopaly penalty. V těch jsme podlehli Lesákům z Velkého Meziříčí 2:4 a po loňském stříbru na nás tentokrát zbyla "jen" bramborová medaile... Co dodat? Snad jen, že jsme to docela pěkně "pohnojili". Fotbalový život však jde dál a nová radost určitě brzy přijde!!

 


SuperHapoStar 2014: třetí cenný kov do sbírky Klasiků - stříbro!!
V sobotu 13.9. 2014 již popáté odjeli naši veteráni bojovat o čest a slávu na veteránském turnaji nad 50 let do Havlovic. Letos se turnaje zúčastnilo 7 týmů, převážně z Východočeského kraje.
Klasici bylo nalosováni do 4 členné skupiny "A" a v prvním zápase se střetli s obhájcem vítězství z roku 2013 a současně i s historicky nejúspěšnějším celkem turnaje - ZaP Nové Město. V první půli (hrálo se 2x10 min.) šel soupeř do vedení 1:0, ale po přestávce Vyskočil hlavou srovnal na 1:1. 
Bohužel na bod jsme nakonec nedosáhli, protože soupeř pět minut před koncem přidal druhý gól - 1:2!
Ve druhém utkání proti Kopáčům Červený Kostelec tak naši byli postaveni před jasnou volbu - vyhrát a uchovat si naději na postup do semifinále! Změny v rozestavění (hrálo se 6+1) vedly ke kýženému výsledku a po brankách Kosaka a Bravence jsme po důležitém vítězství 2:0 byli i nadále ve hře! 
Po dalším zápasech naší skupiny bylo před posledním utkáním jasné, že do semifinále nás dostane jakékoliv vítězství nad týmem RH Hradec Králové, který vždy patřil k favoritům turnaje, ale letos přeci jen za svými soupeři zaostával. 
Ani na Klasiky nakonec nestačil a ti po jasné výhře 3:0 postoupili do semifinále z prvního místa!

V semifinále na čekal tým Pražská Trutnov. Proti Klasikům, ale neměl šanci, protože ti v semifinále podali nejlepší výkon turnaje a s přehledem si řekli o finále po přesvědčivém vítezství 5:1! Branky vsítili Kosak 2, Bukovjan, Dohnal a Sácký.

Ve finále na Klasiky opět čekal "starý známý" - ZaP Nové Město!  Oproti prvnímu duelu ve skupině Klasici působili lepším dojmem a vytvořili si během zápasu i více šancí, jenže žádnou z nich nedokázali proměnit. Bohužel trest za střeleckou impotenci byl hodně krutý. V předposlední minutě soupeř zaútočil a zapomenutý hráč v našem vápně rozhodl o vítezi turnaje - 0:1!
I přes bolestný konec je potřeba druhé místo hodnotit kladně. Po vítězství na turnaji v roce 2011 a  bronzové medaili z roku 2012 jsme letos získali chybějící stříbro!
V historické tabulce turnaje jsou po 13 ročnících FK Klasici na 7. místě po 5 startech. Celkem se turnaje zúčastnilo 18 týmů...

Fotky z turnaje najdete zde a zde...
 

 


I. Veteránská liga - podzim 2014:

9. kolo I. Veteránské ligy - 21.10.2014
Klokan Team - FK Klasici veteráni   10:1 (5:1) 
Branky: Šťáva 4, Michálek 3, Duba, Houzar, Ouroda - Besta
z webu MK Jihlava:

lokani, kterým podzimní sezóna vůbec nevyšla tak jak si představovali, vzali poslední kolo v klidu a pohodě a „neškodným“ Klasikům dali na rozloučenou se sezónou „desítku“. Klasici sice šli do vedení ve 4 minutě, ale to bylo z jejich strany pro dnešní den vše. Na hřišti jednoznačně vládli Klokani, kteří zaslouženě zvítězili rozdílem třídy.
 

8. kolo I. Veteránské ligy - 14.10.2014
FK Klasici veteráni - Kavčí Hory veteráni   6:4 (4:2) 
Branky: Besta 3, Kocmánek, Kourek, Vacek - Štohanzl 2, Šimek, Brukner
z webu MK Jihlava:
Kavčí Hory krčící se s jedním bodem na dosud 9 místě ani dnes nepřesvědčili a zcela zaslouženě prohráli s mužstvem, které chtělo více zvítězit. Dnes se navíc probudila střelecká muška D. Bestovi, který vsítil hned 3 branky a výrazně dopomohl svému mužstvu k zisku všech bodů. Po dnešním dni tedy mají na svém kontě 9 bodů, což bude asi konečný stav vzhledem k tomu, že v posledním kole hrají s Klokany. V zápase samém byla vidět bojovnost na obou stranách, ale platí, že vyhrává ten, který vsítí více branek, což byli dnes právě Klasici.

 

7. kolo I. Veteránské ligy - 7.10.2014
Dobrá parta - FK Klasici veteráni   6:4 (3:2) 
Branky: Mesz 2, Fous, Matoušek, Hloušek, Kříž - Kourek 2, Toráč, Vacek

z webu MK Jihlava:
Hurá, hurá, hurá, tak museli křičet borci z Dobré party po dnešním utkání, neboť teprve v 7 kole se jim podařilo zvítězit a získat všechny tři body. Již v 6 minutě sice vedli 2:0 střelami T. Mesze, ale Klasici dokázali během následujících dvou minut skóre srovnat. Poločas nakonec vyhrála Dobrá parta, která zaznamenala ve 12 minutě třetí branku. Klasici se však nevzdávali a jejich snahu korunoval ve 30 minutě L. Toráč, který vyrovnal. Tato radost jim však trvala pouze tři minuty, neboť potom se trefil P. Fous a do 43 minuty se hráčům Dobré party podařilo ještě 2x skórovat. Klasici se již jenom zmohli ke zkorigování výsledku v 50 minutě.

6. kolo I. Veteránské ligy - 30.9 2014

FK Klasici veteráni - Pípy veteráni   6:2 (2:2) 
Branky: Pavel Kocmánek 3, Nagy 3 - Trnka 2
z webu MK Jihlava:
V prvním poločase byli Pípy Klasikům vyrovnaným soupeřem, i když ze hry měli více právě Klasici. Ti se ujali vedení již v 1 minutě střelou L. Nagy a po 10 minutách hry již vedli 2:1. V 13 minutě sice Z. Trnka ještě stačil vyrovnat, ale to bylo ze strany Píp vše. Druhý poločas zcela herně ovládli Klasici, navíc se probudil střelec P. Kocmánek, který společně s L. Nagym zařídili konečné jasné vítězství a zisk všech tří bodů.

 

5. kolo I. Veteránské ligy - 23.9 2014
FK Klasici veteráni - Palermo seniors   1:6 (0:1) 
z webu MK Jihlava:
Kdo čekal jednoznačné utkání od samého začátku musel být překvapen. Palermo se trápilo a nemohlo překonat dobře bránící Klasiky, kteří se snažili vyrážet do smrtících protiútoků, které jim však v tomto zápase nevyšly. Jediným střelcem prvního poločasu tak byl F. Kabátek, který skóroval ve 22 minutě hry. V 36 minutě sice vedení Palerma zvýšil opět F. Kabátek, ale nic nenasvědčovalo tomu, že se skóre utkání výrazně zvýší, když naopak ve 38 minutě udeřili Klasici P. Vackem. Opak se však stal skutečností a posledních 10 minut hry se stal pro Klasiky pohromou, neboť v tomto časovém úseku Palermo 4x udeřilo a nadále tak zůstává ve hře o podzimní titul (po pěti kolech zaostává za vedoucím duem o 2 body).

 

4. kolo I. Veteránské ligy - 16.9 2014
FK Klasici veteráni - Old Boys seniors   5:4 (4:3) 
Branky: Pavel Kocmánek 2, Mráka, Vacek, Forst - Baloun 2, Hruška, Svoboda
z webu MK Jihlava:
Utkání, při kterém se diváci nenudili. Old Boys do této doby bez bodu si chtěli zlepšit své renomé a tak pod vedením „šutéra“ Balouna vedli nad Klasiky po 13 min. hry 2:0 a vypadalo to, že se jim jejich snaha vyplatí. Přesto však první poločas prohráli, neboť Klasici v 16.minutě snížili, když Mráka vylekal gólmana Old Boys tak, že centrovaný míč vyrazil jen do svého obránce, od něhož se odrazil do branky-2:1. Old Boys sice rychle navýšili náskok na 3:1 po hlavičce Svobody, jenže Klasici kontrovali pěknou kombinací na jeden dotek na jejímž konci mířil do prázdné branky Kourek - 3:2 a v 19. minutě posadil Mráka míč z rohu přímo na hlavu klasického obra R. Forsta, který s přehledem vyrovnal na 3:3. Ve 20 min. Pavel Kocmánek ranou z 10 m otočil na 4:3 pro Klasiky!
Nástup do druhé půli lépe vyšel Old Boys, kteří ve 26 min. J. Hruškou vyrovnali (opět hlavou), ale ani tato branka nevedla ke kýženému zisku bodů pro Old Boys, neboť po vyrovnání převzali Klasici inciativu a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Vyložené šance ale spálil 2x Besta, 1x Holec a tak o zisku všech bodů pro Klasiky rozhodl až v 35 min. Pavel Kocmánek po sklepnutí Hauberta. V dramatickém závěru Klasici i za cenu faulů si již 3 nody pohlídali a výhrou 5:4 se rázem vyhoupli na 6 místo v tabulce, zatímco Old Boys se stále bez bodu krčí na posledním místě tabulky.
 

3.kolo I. Veteránské ligy - 9.9 2014
KOOL Třešť - FK Klasici veteráni   6:3 (3:1) 
Branky: Beseda 3, Bartůšek, Maryška, Kruntorád - Besta 2, Mráka
z webu MK Jihlava:
Borci z Třeště sice již prohráli s Palermem, ale i tak stále myslí na obhajobu titulu a tak se hned od prvních minut zakousli do svého soupeře. Výsledkem byly 2 branky (2 a 15 min.). V 18 min. sice nestárnoucí J. Mráka snížil, ale hned ve 24 min. M. Kruntorád opět navýšil vedení svého mužstva. Do druhého poločasu lépe vstoupili Klasici, kteří díky dvěma brankám (34 a 38 min.) D. Besty dokonce vyrovnali a zdálo se, že se jim podaří urvat první bod v podzimní soutěži. To se však soupeři nelíbilo a v posledních 5 minutách 3x udeřil a získal všechny body.

 

2.kolo I. Veteránské ligy - 2.9 2014
Pohárová středa "S" - FK Klasici veteráni   8:1 (1:0) 
Branky: Chylík 3, Fejt 2, Vacek 2, Pilát - Svítil
z webu MK Jihlava:
Po celý první poločas Klasici bojovali a bránili a když se přidala neschopnost Pohárovky vstřelit branku, byl poločasový výsledek pouze 1:0. Teprve ve druhém poločase ukázala Pohárovka, že branky střílet umí a do konce utkání Klasikům nastřílela dalších 7 kousků. Ti stejně jako v prvním zápase dokázali vstřelit pouze jedninou branku až až ve 40 minutě. Tímto výsledkem jsou Klasici po dvou odehraných kolech bez bodu na posledním místě tabulky. 

1.kolo I. Veteránské ligy - 26.8. 2014
1.FC Strejkové star - FK Klasici veteráni   10:1 (6:0) 
Branky: Staiger 3, Prchal 2, Bubík, Dohnal, Glück, Kriegsmann, Vácha - Brabec
Vstup do sezóny našim "staříkům" moc nevyšel. Na zápas se sice celý tým těšil tak, že v dresu bylo připraveno ke hře 14 hráčů, ale jeho výsledek byl pro všechny malým zklamáním.

Přitom duel se silnými Strejky jsme nezačali špatně a v úvodních minutách jsme drželi se soupeřem krok. Jenže potom přišly 3 chyby v rozehrávce a v 10. minutě to bylo již 0:3. Potom se hra sice zlepšila, ale bohužel branky padaly dál jen do naší sítě. Strejkům totiž vyšlo vše, do čeho kopli a tak jsme byli svědky trefy do šibenice z půlky hřiště a dalších dvou laciných branek z nulového úhlu. Na druhé straně střela nové posily P. Vacka skončila jen na břevně. Po přestávce jsme změnily brankáře a snažili se soupeře přehrát, což se optiky sice dařilo, gólově však ne. Po rychlých brejcích jsme inkasovali další góly, zatímco Mráka mířil metr vedle a Vackova rána skončila jen na tyči. Úspěšný byl po závaru před svatyní Strejků dorážkou z čáry jen B. Brabec, ale na obrat v zápase to již nestačilo.

I přes prohru 1:10 není třeba házet flintu do žita, sezóna teprve začíná a v naší hře bylo rozhodně několik pozitivních momentů - minimálně 4...

z webu MK Jihlava:
Opět se ukázala slabina Klasiků, kteří nastoupili do hry celkem se 14 hráči. V tomto počtu prostě neumí hrát a dostávají laciné branky. Je pravdou, že v prvním poločase chytající J. Nevosad neměl zrovna svůj den, neboť 3 branky z obdržených 6 branek v prvním poločase šly na jeho vrub. Do druhého poločasu nastoupil do branky Klasiků P. Jonák a hned to bylo na jejich výkonu znát. Mladík „Mráka“ se neustále snažil spoluhráče vyburcovat k aktivnímu napadání, což nakonec vedlo v 37 minutě ke vstřelení branky B. Brabcem. To však již bylo za stavu 7:0 a trápící se Klasici nechali svého soupeře ještě 3x skórovat a tak hned v prvním utkání soutěže obdržely 10 gólovou nadílku. Faktem je, že Strejkům vyšlo téměř vše na co sáhli, o čemž svědčí fakt, že krásné branky dávali i tací jako S. Dohnal, či T. Prchal, zatímco Klasikům nevyšlo téměř nic, jen jednou nastřeli břevno a 1x tyč...

I. Veteránská liga - jaro 2014:

11.kolo I. Veteránské ligy - 10.6 2014
Kavčí Hory veteráni - FK Klasici veteráni   4:2 (2:1) 
Branky: Štohanzl 2, Klíma, Tobolka - Haubert, Kourek
z webu MK Jihlava:
Klasici předvedli obětavý boj a dá se říci, že o výsledku utkání, ve kterém byli svému protivníkovi zcela vyrovnaným soupeřem, rozhodla nepřítomnost jejich brankáře J. Nevosada. Do jejich svatyně se postavil nestárnoucí B. Brabec, který sice předvedl několik doteků s míčem, ale golman není. Výsledek tohoto utkání rozhodly až poslední 4 min. utkání, kdy se do sítě Klasiků trefili J. Klíma a P. Štohanzl.

 

9.kolo I. Veteránské ligy - 27.5 2014

1.FC Strejkové star - FK Klasici veteráni   3:3 (2:1) 
Branky: Bubík, Dohnal, Novák - Kourek 2, Pohan

z webu MK Jihlava:

Zajímavé utkání, ve kterém se do vedení dostali Klasici již v 7 minutě dorážkou J. Pohana, na kterou však soupeř dokázal ještě v prvním poločase brankami S. Dohnala J. Nováka odpovědět. Druhý poločas vypadal stejně jako první, Klasici se díky dvou brankám Z. Kourka (32 a 38 min.) dostali do jednobrankového vedení, které se soupeři podařilo smazat až ve 42 min. J. Bubíkem. Jelikož více branek v utkání již nepadlo, skončil boj spravedlivou remízou.

 

8.kolo I. Veteránské ligy - 20.5 2014
FK Klasici veteráni - Dobrá parta   3:3 (3:2) 
Branky: Kourek, Mráka, Nagy - Munduch 2, Mesz

z webu MK Jihlava:

Každý čekal, že Dobrá parta svého soupeře převálcuje, ale hra tomu vůbec neodpovídala. V 8 minutě se poprvé trefil Z. Kourek a přivedl Klasiky do vedení. Na tuto trefu dokázal P. Munduch v 14 a 15 minutě zareagovat. To však bylo ze strany Dobré party v prvním poločase vše, neboť ve 20 minutě se trefila ikona Klasiků – J. Mráka a obrat dokonal ve 22 minutě L. Nagy. Druhý poločas probíhal ve stejném duchu, Klasici dobře bránili a chodící střelci Dobré party si nedokázali prakticky vytvořit loženou gólovou šanci. Zachráncem alespoň bodu se stal v 30 minutě T. Mecz, a to bylo ze strany favorita vše co v tomto utkání ukázal. Remíza byla spravedlivým vyjádřením předvedené hry.
 


7.kolo I. Veteránské ligy - 13.5 2014
Klokan Team - FK Klasici veteráni   5:1 (2:1) 
Branky: Bajer 2, Královský 2, Michálek - Nagy

z webu MK Jihlava:
Papírový favorité Klokani do utkání vstoupili vlažně, za což je potrestal již v 13 minutě L. Nagy. Teprve potom se Klokani probudili a začali se více tlačit před branku soupeře a výsledkem byli v 18 a 20 minutě branky P. Královského. Přestože Klasici měli ještě dvě ložené šance na poločasovém výsledku se již nic nezměnilo. V druhém poločase branky stříleli již jenom borci z Klokanu, kteří se trefili v 27 minutě V. Michálkem, v 35 a 42 minutě P. Bajerem a díky těmto trefám zaslouženě zvítězili a udrželi si průběžné první místo v tabulce.

 


6.kolo I. Veteránské ligy - 6.5 2014
Viktorie 40+ - FK Klasici veteráni   2:1 (1:0)
Branky: Blaško 2 - Brabec
z webu MK Jihlava:
Do utkání lépe vstoupila do té doby v tabulce poslední Viktorka, za kterou se trefil již v 6 minutě D. Blaško. To však bylo ze strany střelců obou mužstev v prvním poločas vše. Samotné utkání bylo určitě ovlivněno skutečností, že Klasici nastoupili celkem o 13 hráčích, takže se nemohli zcela jistě dostat do tempa. Oproti tomu Viktorka přistoupila k netradiční sestavě, když do branky postavila svého vyhlášeného „šutéra“ M. Pospíšila. Druhý poločas se podobal více méně prvnímu, bojovalo se o každý míč a branka padla až ve 40 minutě, kdy vyrovnal B. Brabec. Radost Klasiků však trvala pouze do 46 minuty, kdy se za Viktorku opět trefil D. Blaško a stanovil konečný výsledek utkání.

5.kolo I. Veteránské ligy - 29.4. 2014

Palermo seniors - FK Klasici veteráni   11:2 (7:1)
Branky: Havran 5, Heřmánek 3, Hamara 2, Karásek - Bravenec, Besta

z webu MK Jihlava:

Od samého začátku bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Palermováci, kteří se sešli skoro v kompletní sestavě si na hřišti dělali co chtěli a bylo jen otázkou času, kdy začnou padat branky. Brankostroj začal v 5 minutě L. Hamara (trefil se ještě v 13 a 19 minutě), v něm pokračoval D. Havran (7 a 13 minuta) a v prvním poločase ho dokončil D. Heřmánek (18 a 21 minuta). Jediný čestný úspěch Klasiků v prvním poločase vsítil ve 20 minutě nováček v dresu Klasiků – D. Besta. Druhý poločas začali lépe palermováci, kteří zvýšili své skóre v 31 minutě M. Křenkem. O nemožné se pokusil v 33 minutě štírek Klasiků M. Bravenec, ale to bylo z strany Klasiků vše. Konečné skóre stanovili v 37 minutě D. Heřmánek a v 49 minutě D. Havran.


4.kolo I. Veteránské ligy - 22.4. 2014
Pohárová středa "S" - FK Klasici veteráni   5:3 (4:2) 
Branky: Morkus 2, Kruntorád, Sácký, Pilát - Kosak, Kourek, Mráka
z webu MK Jihlava:
Do utkání vstupovali jako papíroví favorité borci z PS. Tuto skutečnost potvrdili již ve 3 minutě J. Morkusem a v 11 minutě R. Kruntorádem. Klasici se sice nevzdávali, což potvrdili brankou Z. Kourka v 16 minutě, ale proti možnému obratu utkání byli hned v 17 minutě J. Sacký a 18 minutě J. Morkus. Do poločasu se ještě J. Mrákovi podařilo ve 22 minutě skórovat a tak poločas skončil dvoubrankovým rozdílem pro borce z PS. Celý druhý poločas přinesl bojovné nasazení okořeněné brankou na každé straně. Nejdříve se trefil v 28 minutě J. Kosak a konečné skóre stanovil v 42 minutě J. Pilát.

3.kolo I. Veteránské ligy - 15.4. 2014
FK Klasici veteráni - Old Boys seniors   4:4 (0:2) 
Branky: Kourek 2, Kocmánek, Nagy - Baloun 2, Böhm, Svoboda
z webu MK Jihlava:

Borci z Old Boys se rychle ujali v tomto utkání vedení, které se jim do poločasu podařilo ještě navýšit. Hra jejich soupeřů, Klasiků byla v této době rozháraná a plná nepřesností v obraně navýšena tím, že do branky se musel postavit nestárnoucí R. Lysý, který i přes svoji snahu měl problémy s vysokými centrovanými míči. Druhý poločas z počátku vypadal jako první, ale nezměrná bojovnost mladíků v dresu Klasiků – Mráka a spol. přinesla zasloužené ovoce.
Během 10 minut Klasici srovnali na 2:2, potom se opět prosadili Old Boys, ale Klasici znovu rychle srovnali na 3:3. Zápas gradoval v samém závěru. Přestože Old Boys ještě pár minut před koncem vedli 4:3, dokázali Klasici vstřelit vyrovnávací branku a zaslouženě získat bod do tabulky.


2.kolo I. Veteránské ligy - 8.4. 2014
KOOL Třešť - FK Klasici veteráni   6:0 (4:0) 
Branky: Vašek 3, Bartůšek, Čermák, Jelínek

z webu MK Jihlava:
Utkání, ve kterém po celých 50 minut tahali Klasici za delší konec. Hráči KOOLU měli míč častěji na svých kopačkách a častěji se dostávali před branku svého soupeře. Skóre otevřel již ve 3 minutě hryL. Čermák a v 8 minutě skóre navýšil Z. Vašek. Hned v následující minutě již zvyšoval na rozdíl 3 branek P. Jelínek a konečný stav prvního poločasu stvrdil opět Z. Vašek. V druhém poločase Klasici zvýšili bojovnost a pohyb na hřišti, což vedlo k několika střelám na branku a kýžený gól se jim vstřelit nepodařilo. Naopak soupeř udeřil v 35 minutě R. Bartůškem a konečné skóre uzavřel ve 44 minutě opět Z. Vašek.

1.kolo I. Veteránské ligy - 1.4. 2014
FK Klasici veteráni - Pípy veteráni   4:3 (3:1) 
Branky: Bravenec, Haubert, Toráč, Kourek - Berka, Brom, Čech
z webu MK Jihlava:

Nestárnoucí Klasici opět ukázali, že se s nimi musí nadále počítat a že dokáží své soupeře potrápit. Již v 6 minutě se trefil mladík Kourek, ve 12 minutě Forst a v 19 minutě Toráč. Soupeři se podařilo skórovat V. Bromem v 17 minutě a tak se zdálo, že dosud v pohodě hrající Klasici si bez problémů připíší vítězné 3 body. V druhém poločase však utkání zdramatizoval nejprve ve 27 minutě mladík Čech, proti čemuž však byl v 35 minutě M. Bravenec, které svému mjžstvu opětovně zařídil náskok 2 branek. Utkání nečekaně ještě zdramatizoval ve 40 minutě J. Berka, který dokazáal snížit na rozdíl jedné branky, ale to bylo ze strany Píp již vše, a tak si první body v letošní soutěži připsali Klasici.  
 

I. Veteránská liga - podzim 2013

11.kolo I. Veteránské ligy - 20.11. 2013

Kavčí Hory veteráni - FK Klasici veteráni   9:2 (4:0) 
Branky: Štohanzl 4, Voráček 3, Bradáč 2 - Kourek, Nagy
Bez brankáře Nevosada a P. Kocmánka jsme drželi nadějný výsledek do 12. minuty, kdy náhradní brankář Brabec nahrál soupeři z rozehrávky na 1. branku. Potom přišly další 2 laciné góly a bylo vcelku vymalováno. Po půli jsme se sice trefili i my, ale chyb jsme dělali stále více než soupeř a tak se skóre zastavilo na konečném výsledku 2:9...
 

10.kolo I. Veteránské ligy - 29.10. 2013
Palermo seniors - FK Klasici veteráni   8:4 (4:3) 
Branky: Štancl 3, Havran 3, Křenek 2 - Mráka 2, Bravenec, Nagy
z webu MK Jihlava:
Palermo se potřebovali udržet na špici a ochutnat zlatý titul ve veteránské soutěži, kde čas ubíhá daleko rychleji než v kterékoliv jiné soutěži. Proti služebně starším Klasikům to však neměli tak jednoduché. O tom svědčil i první poločas, který skončil jen těsně 4:3. Za Klasiky dotahoval Mráka s Bravencem svými brankami. Ovšem v druhé půli už byl věkový rozdíl více cítit a Palermo měli více ze hry. Dalšími dvěma brankami kterými ujednotil Havran svůj hattrick se tento hráč dokonce odpoutal od pronásledovatelů v tabulce střelců o rovných 5 branek, což může v předposledním kole veteránské soutěže postačovat.

9.kolo I. Veteránské ligy - 22.10. 2013

Pohárová středa "S" - FK Klasici veteráni   4:1 (3:1)
Branky: Fejt, Kruntorád, Sácký, Vacek - Nagy

Stejně jako proti Klokanům, tak i proti P.S. jsme začali velmi dobře a záhy jsme šli do vedení, když se po sklepnutí Brabce z jedné trefil Nagy! Byli jsme potom blízko i druhé brance, jenže svoji šanci jsme promarnili a tak se do zápasu dostal soupeř. Během 10 minut, většinou po standardních situacích až příliš snadnými brankami otočil vývoj zápasu na 3:1. Ve druhé půli jsme i nadále byli favoritovi vyrovnaným soupeřem, jen naše koncovka byla nedůrazná a i přes nejméně 2 jasné příležitosti, jsme se druhého zásahu nedočkali. Naše obrana zaváhala jen 1x (opět po rohu) a tak konečné skóre bylo 4:1 pro Pohárovou středu 
 

8.kolo I. Veteránské ligy - 15.10. 2013
FK Klasici veteráni - Klokan Team   2:7 (1:6)
Branky: Kourek, Nagy - Královský 3, Čáp 2, Michálek 2

z webu MK Jihlava:
Klasici šli do vedení hned v páté minutě a Klokani se na sebe dívali ještě dalších pět minut vyčítavě, dokud se Čápovi nepodařilo srovnat skore. A pak už to šlo s Klasiky z kopce dolů. Michálek, Čáp, znovu Michálek, hned Královský, tito střelci během 5 minut totálně rozbili zápas. A aby to nebylo málo, tak Královský skoro současně s hvizdem poloviny zápasu dokázal navýšit smrtící vedení na 6:1 a byl i během pauzy tak natěšen, že jeho štěstí navýšil i těsně po hvizdu začátku druhé poloviny na 7:1. Klasici zabrali a Kourek ve 40.minutě dokázal srovnat skore druhé poloviny zápasu na 1:1.

7.kolo I. Veteránské ligy - 8.10. 2013

FK Klasici veteráni - FC ATIS VEVERKY   5:3 (4:0) 
Branky: Bravenec 2, Kosak, Nagy, Pohan - Pokorný, Strnad, Svoboda
z webu MK Jihlava:
Nejvíce branek padlo v duelu FK Klasici - FC ATIS Veverky, ale překvapivě jich dali více Klasici, kteří rychle zapomněli na porážku 0:6 z minulého kola a zápas rozhodli drtivým nástupem v I. půli. V závěru jim sice docházely síly, ale ATIS dokázal jen korigovat výsledek z 5:0 na konečných 5:3.
 

6.kolo I. Veteránské ligy - 1.10. 2013
KOOL Třešť - FK Klasici veteráni   6:0 (3:0) 
Branky: Hochmann 2, Bartůšek, Bartůšek, Čermák, Maryška
z webu MK Jihlava:
KOOL nemilosrdně masíroval Klasiky celý zápas. Klasici bez golmana nemohou pomýšlet na větší úspěchy, obzvláště po neskutečné
spoustě neproměněných gólovek
. Třešťský golman se v bráně nenudil, ale drobná korektura ze strany Klasiků mohla zápasu dodat větší šmrnc.
V tabulce jsou Třešťští již na šestém místě a tedy i dva body před Klasiky a po dnešním dni již téměř srovnali s Klasiky i počet nastřílených podzimních
branek. 
 

5.kolo I. Veteránské ligy - 24.9. 2013

1.FC Strejkové star - FK Klasici veteráni   5:0 (0:0) 

z webu MK Jihlava:
První podzimní výhra Strejků se rodila poměrně těžce. V první půli jim byli Klasici více než vyrovnaným soupeřem, který si vytvořil 2 gólovky. Nagyho ale zázračně vychytal gólman a Kubeš, který se řítil z brejku sám nedokázal trefit novou velkou branku! Kromě toho ještě na každé straně 1x skončil míč na břevně.
Ve druhém dějství pokračoval vyrovnaný svižný fotbal až do 36. minuty, kdy se po zemi z 10 m prosadil Bubík - 1:0. Klasici potom otevřeli hru, ale místo vyrovnání spíše nabízeli Strejkům smrtící brejky. Poslední minuty již Klasikům došly i síly a tak Staiger, S. Dohnal, Novák a Kriegsmann dovedli zápas pro Klasiky až do hodně krutého skóre 5:0!
 

4.kolo I. Veteránské ligy - 17.9. 2013

FK Klasici veteráni - Pípy veteráni 4:3 (3:2)
Branky: Bravenec 2, Nagy, Kosak

V dresu Klsiků se poprvé představila nová posila - L. Nagy - a na naší hře to bylo hned znát. Vlétli jsme na poslední tým soutěže v plné síle a již v 5. minutě se právě Nagy poprvé prosadil - 1:0! Pípy si s naší pestrou hrou nevěděly rady a v 10. minutě vysunul Nagy Kosaka a bylo 2:0! Jenže dalších 5 minut nám nepřálo. Nejprve se po teči dostal před Brabce Lancman a potom se z 10 m trefil Vlček - 2:2! Po chvilce rozčarování jsme se ale znovu nadechli k náporu, jehož výsledkem byla dorážka Bravence z brankvé čáry - 3:2! 
Ve druhé půli mohl přidat pojistku Forst po rozehraném trestňáku, kdy ho po signálu hledal Kocmánek samotného před gólmanem Píp, jenže Radek se nedokázal správně zorientovat a míč netrefil. Více klidu přinesla až druhá úspěšná akce Bravence, po které jsme vedli 4:2!
Bohužel klidného závěru jsme se nedočkali. Ve 42. minutě jsme ztratili v útoku míč a potom nedokázali zastavit pronikajícího Vítů - 4:3!
Naštěstí nás Pípy do větších nesnází do konce utkání již nedostaly a tak jsme se výhrou posunuli do horní poloviny průběžné tabulky!

 

3.kolo I. Veteránské ligy - 10.9. 2013

Dobrá parta - FK Klasici veteráni   4:3 (1:2) 
Branky: Chalupa 2, Mesz 2 - Kocmánek, Mráka, Kubeš

S Dobrou partou veteráni vždy odehráli vyrovnané zápasy a ani ten dnešní nebyl výjimkou. V úvodu jsme se vyvarovali chyb a udrželi soupeře na uzdě. První loženou šanci zápasu měl Mráka, když si naběhl na aut Kocmánka, ale ze 2 metrů hlavou nedokázal trefit nové, velké zařízení! Naše snaha, ale přeci jen byla odměněna v 10. minutě, kdy ostrou ranou z pravého křídla prosadil Kubeš - 0:1! Jenže o pět minut později jsme nezvládli kombinaci před naší brankou, míč jsme nabídli přímo na kopačku Mezse, který nás z půlky hřiště ranou po kluzkém trávníku vytrestal - 1:1. Ani tento moment naše staříky nezlomil. Ve 22. minutě jsme zastavili atak soupeře a na konci rychlého brejku byl po přesném Kocmánkově vysunutí Mráka - 1:2! 

Vstup do II. půle nám ovšem vůbec nevyšel. Během 2 minut jsme přišli o vedení a ještě jsme dostali gól navíc, když si náhradní brankář Brabec vybral 2 slabší chvilky a nezvládl 2x zkrotit kluzký míč - 3:2! 
Tím bohužel jeho smolný den neskončil a po dalším "námazu" se znovu nemýlil Mezs - 4:2. V závěru zápasu jsme přibili Dobrou partu před její branku, ale radovali jsme se jen jednou, když se ve 46. minutě prosadil Kocmánek - 4:3! Vyrovnat se nám již nepodařilo a tak jsme smolně ztratili zápas, ve kterém jsme sahali minimálně po bodu...

 

2.kolo I. Veteránské ligy - 3.9. 2013

FK Klasici veteráni - Viktorie 40+   8:1 (4:0) 
Branky: Bravenec 3, Kocmánek 2, Kubeš 2, Kourek - Mikulík

Zápas snů odehráli naši veteráni ve 2. kole podzimní I. ligy. Nebývalým koncertem nedali soupeři šanci a dosáhli tak svého nejvyššího vítězství v historii!
Co dodat? Gratulace všem staříkům a jen tak dál!!!

 

1.kolo I. Veteránské ligy - 28.8. 2013

FK Klasici veteráni - Old Boys seniors  1:1 (0:1)

Branky: V. Kocmánek - Škaryd

V podzimní premiéře senioři podali solidní výkon. V první půli se sice dopustili jedné hrubky, kterou soupeř ztrestal, ale více mu naše obrana nedovolila. Bohužel ke srovnání skóre jsme se dlouho nemohli dostat. Zápas se zlomil ve 37. minutě, když byl za neutuchající protesty vyloučen brankář Old Boys Skořepa. Ani v přesilovce jsme se dlouho nedokázali prosadit a naopak soupeř měl nejméně 2 obrovské šance definitivně rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale Nevosad nás podržel. Dočkali jsme se 4 minuty před koncem, když Mráka z jedné našel nabíhajícího Kocmánka, jemuž sice první rána nevyšla, ale odražený míč stačil patou doklepnout do sítě - 1:1

I. Veteránská liga - jaro 2013

 

FK Klasici veteráni - Kavčí Hory veteráni   0:8   (0:5)
Branky: Brukner 3, Tobolka 3, Tomas, Voráček

Začátek zápasu nám tentokrát vyšel nad očekávání dobře. Odolali jsme úvodnímu tlaku soupeře a poté se dostali do 3 velmi slibných šancí. Ty však bohužel góly neskončily a potom jsme dostali první branku, po které to s námi šlo již trochu z kopce. Přestalo se nám dařit udržet míč, založit solidní akci a navíc jsme si dali i vlastní gól. Poločas 0:5 sice vypadal hrozivě, ale ve II. dějství jsme gólostroj docela zastavili, když jsme dostali už jen 3 góly.
Prohra 0:8 sice není výstavní, ale celé jaro bylo nadějným příslibem do podzimních bojů.. 
 

Pípy veteráni - FK Klasici veteráni   1:3 (1:0) 
Branky: Pospíšil - Brabec, Bravenec, Kourek

Duel s posledním celkem tabulky jsme nezahájili příliš dobře. V ještě solidním vedru jsme byli hodně ospalí a dlouho se nemohli dostat ani do tempa, ani do přesné kombinace. Stačila chvilka nepozornosti a soupeř šel v 10. minutě do vedení po úniku Pospíšila - 0:1! Naše trápení trvalo celý první poločas a vyvrcholilo neproměněnou penaltou Hauberta po faulu na Lysého.
Druhá půle již přinesla z naší strany přeci jen živější fotbal a také daleko více příležitostí. Pípy však poměrně dlouho odolávaly a zdálo se, že k vyrovnání nemáme dostatek štěstí. 
Nakonec ale jen přeci přišlo. Po rohu se míč dostal k Bravencovi a ten ze 2 kroků dotlačil míč do sítě - 1:1. Potom mohl strhnout vedení na naší stranu po rohu Mráka, ale jeho hlavička skončila 2 metry vedle tyče. Další gólovku spálil Kubeš, ale náš tlak neustával. Šest minut před koncem hledal Haubert před brankou soupeře Mráku, který lehce postrčil míč zcela volnému Brabcovi u levé tyče a ten se z metru nemýlil - 2:1!
Potom se Pípy snažily srovnat stav, ale naše obrana již odolala a po rychlém brejku jistil 3 body průnikem po pravém křídle Kourek - 3:1!

 

FK Klasici veteráni - Krajánci 2:5 (0:1)

Branky: Brabec, Haubert - Beseda 2, Munduch 2, Hanzl
Úvod utkání byl vcelku vyrovnáný, ale do prvních šancí se dostal soupeř a tak nás 2x zachránil gólman Nevosad. Poté jsme se osmělili a několikrát vyrazili na zteč soupeřovy svatyně, leč našim akcím chyběla přesná kombinace i muška. Největší šanci měl po VPK Holec, kterého našel přesnou rozehrávkou Mráka, ale jeho střela ze 2 m jen těsně minula levou tyč.
V 18. minutě jsme zbytečně ztratili jasný míč a Krajánci nás vytrestali - 0:1! Do II. půle jsme nastoupili s odhodláním vyrovnat stav a Krajánky jsme zatlačili před jejich branku. Ve 30. minutě měl jasný gól na kopačce po krásné kombinaci Bravenec, ale jeho chabou ránu stačil ještě výborný brankář Krajánků vyrazit! Za 3 minuty se vyplnilo staré známé rčení "nedáš-dostaneš" a bylo to 0:2.
Malá naděje svitla ve 38. minutě, když se po přihrávce Kubeše prosadil Haubert - 1:2! Jenže místo vyrovnání jsme za chvíli inkasovali další zbytečné branky a náhle to bylo 1:5!
My jsme nadále naše šance pálili a soupeř proměnil více možností, než ve skutečnosti měl. Velké možnosti měli Lysý, Mráka, Bravenec trefil břevno, ale ujala se akce na jejímž konci byl Brabec ve 48. minutě - 2:5!


FK Klasici veteráni - FC ATIS VEVERKY   2:0 (1:0) 
Branky: Kubeš, Lysý

 

Old Boys seniors - FK Klasici veteráni   6:0   (3:0)
Branky: Baloun 2, Němeček 2, Škaryd 2

Veteráni se v posledních zápasech nescházejí v optimální sestavě (dnes chyběli např. Nevosad, Holec, Kosak, Haubert, P. Kocmánek a Málek), takže na zbylé bojovníky čeká většinou nadlidský úkol, pokusit se o zisk dalších bodů. I tentokrát to ale bylo nad naše síly.
V každém poločase jsme dostali 3 fíky a naopak nám ani jeden gól z minimálně 4 slibných šancí do sítě Old Boys nezapadl - takže 0:6...

 

FK Klasici veteráni - KOOL Třešť  2:8 (1:4) - 21.5. 2013
Utkání jsme začali smolně - hned ve 2. minutě jsme nepokryli aut soupeře a ten snadno překonal Nevosada - 0:1. Poté jsme sice vyrovnali hru a snažili se ohrozit branku soupeře, ale nám to nešlo. Třeštští byli přesnější a hlavně pohyblivější. Přesto jsme neikasovali další branku až do 16. minuty, kdy z z velkého úhlu hlavou přidal druhou branku S. Bartůšek - 0:2. Potom to šlo již ráz na ráz - 0:3, 0:4. Malou korekci přinesla 2 minuty před pauzou střela Kubeše, kterou si obránci Třeště srazili do vlastní branky - 1:4.

Druhá půle přinesla naší větší aktivitu i více našich šancí, ale na výsledku to nebylo příliš znát. Obrázek ze hřiště byl stále stejný - naše neproměněná šance, brej soupeře a míč v naší síti. Minimálně 4 branky padly po po našich hrubkách, ale to už asi v našem věku lepší nebude - další čestný úspěch vstřelil Kourek - 2:8. Soupeř byl tentokrát nad naše síly, ale není třeba věšet hlavy - držíme se na pěkném 8. místě a celky ze dna tabulky nás teprve čekaji..
 

FK Klasici veteráni - Palermo seniors  3:5 (1:2) - 14.5. 2013

Palermo nemělo více než 5 hráčů, což vypadalo slibně, ale většinu zápasu bohužel jen vypadalo. Měli jsme sice častěji míč na svých kopačkách, ale nebezpečnější byl rozhodně soupeř. Zásadní rozdíl byl v proměňování šancí. Palermu tam padlo skoro vše, do čeho se po rychlých brejcích dostali, zato naše efektivita před brankou Palerma byla k pláči. Šancí jsme si vytvořili dost na 2 zápasy, ale proměnili jsme stěží třetinu. V I. půli mohl skórovat 2x Bravenec, Kubeš, jednou Mráka. Jediný úspěch zaznamenal Kubeš, když srovnal na 1:1, ale záhy už jsme prohrávali 1:2.
Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Marně jsme obléhali branku Palerma, ale branky dávali jeho hráči nám. Naše střelba jen zřídka mířila do černého, kombinace byly často příliš statické a ustrašené. Až za stavu 1:4 jsme se zmohli k většímu náporu, jehož výsledkem bylo snížení až na 3:4 po střelách Holce a dorážce Brabce. Z dalších šancí vybíráme 2 tutovky Kubeše (z brankové čáry vykopl míč do břevna, podruhé ze 2m mířil vedle), Mráka trefil pouze vybíhajícího brankáře, Kourek netrefil z metru, Bravenec z otočky mířil vedle...
Proto i závěrečný nápor dopadl symbolicky - Palermo vsítilo pátý gól - 3:5! Text potřebného inzerátu je jasný: "Hledá se střelec, zn. nejlépe mladý!"FK Klasici veteráni - 1. FC Strejkové star  1:6 (0:3) - 7.5. 2013
Veteránů tentokrát nepřišlo moc. Do branky šel za zraněného Nevosada Lysý, chyběli i Kosak, Pohan, Málek, Haubert, Kubeš. Mladším Strejkům jsme sice zpočátku vzdorovali, ale nějakou tu branku jsme přesto inkasovali. A jelikož naše možnosti jsme v gól nepřetavili, v poločase byl stav nepříznivý 0:3. Po přestávce jsme na soupeře vyrukovali zvýšenou aktivitou, která vedla k úspěchu. Míč odražený od břevna doklepl do sítě pohotový Bravenec - 1:3! Bohužel více se nám již zdramatizovat utkání nepodařilo. Forst si natáhl tříslo a tak se vyměnil v brance s Lysým, což naše útočné snahy příliš nepodpořilo. Po trochu zbytečném 4. gólu v naší síti bylo prakticky rozhodnuto. Jednu až dvě možnosti korigovat stav jsme měli, ale v koncovce jsme opět vyhořeli. Konečný stav 1:6 asi odpovídá poměru sil na hrací ploše.... 

FK Klasici veteráni - Pohárová středa "S"  0:6 (0:3) - 30.4. 2013
I krásný sen jednou musí skončit. Seniorka už dalšího zazračného výsledku nedosáhla a po 3 výhrách v řadě tenrokrát zaslouženě podlehla mistrovské Pohárové středě. Začátek sice vypadal slibně neboť soupeř neměl nikoho na střídání a nám se poměrně dlouho dařilo držet krok. Jenže po 10 minutách dorazili "ligáči" Průcha a Pilát a obraz hry se změnil v prospěch technického soupeře. Po akcích nepolapitelného R. Kruntoráda jsme dostali do poločasu 3 branky a body se začaly vzdalovat. Nicméně i my jsme se dostali do pár šancí, z nichž za zmínku stojí především sólový únik Kosaka, který však gólem neskončil - střela z 2 m šla hodně vedle Veselého svatyně.
Po přestávce jsme se na žádný nápor nezmohli, jen párkrát jsme opět měli možnosti dát alespoň čestný úspěch, ale na čarodějnice nás i to malé štěstí opustilo. Po našich chybách naopak P.S. v poklidu dala další 3 banány a bylo hotovo - 0:6!   
První porážka snad ale se zkušeným týmem nezacloumá a máme ještě mnoho zápasů na to, abychom získali rekordní počet prvoligových veteránských bodů....

FK Klasici veteráni - Viktorie 40+  3:2 (1:0) - 23.4. 2013
Proti nováčkovi soutěže jsme sice nastupovali jako mírný favorit, ale bez zraněného "dorostence" Kocmánka bylo jasné, že nás čeká další tvrdá práce. Soupeř
byl mladší i početnější, ale fotbalově hratelný. Zápas začal oboustranně opatrně a mnoha šancí se ani jeden tým nedočkal - obrany pracovaly na 100%. V 18. minutě ale přišel nečekaný úder Klasiků. K míči se dostal 1 m za vápnem Kourek, nic nevymýšlel a bodlem poslal míč po zemi k levé tyči Viktoriánů - 1:0
O tři minuty později se mohlo měnit skóre hned na obou stranách. Forst namlsaný minulým střeleckým úspěchem si naběhl na aut do soupeřova vápna, jenže hlavou trefil jen brankáře, od kterého se míč odrazil tak hluboko do našeho pole, že náhle se řítil zelenobílý pžízrak zcela sám na Nevosada. Ten naštěstí pro nás bravurním zákrokem vyrovnání nepřipustil! Před přestávkou jsme mohli náš náskok pojistit, když si Mráka narazil míč s Bravencem, ale jeho střela z 5 m mířila jen do nohou gólmana Viktorky! 
Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Viktorka se sice o něco více snažila, ale mnoho starostí našim zadákům nepřinesla. Klasici čekali na svoji chvilku a využívali každou příležitost k vystrčení parůžků. Ve 36. minutě jsme vhazovali od rohového praporku, míč vhodil Brabec a rtuťovitý Mráka se hlavou, ač zády k brance, nemýlil - 2:0!!
Poslední desetiminutovka přinesla pěkné drama. Během 5 minut totiž Vktorka nejen snížila, ale dokonce i vyrovnala na 2:2 a začínalo se znovu! Naši chlapci se ale nezalekli a ukázali, jak se bojuje o titul. Nevosad dlouhým výhozem našel nabíhajícího Kourka, který se protáhl jak kolem obránce, tak i kolem brankáře - 3:2! Poslední 4 minuty byli sice krušné, 1x nás zachránila tyč, ale i štěstí přeje připraveným - body zůstaly doma!!
Tři výhry v řadě veteráni ještě nepamatují. Po 4 kolech veteránské ligy jsou jediným týmem, který získal plný počet bodů!! Pohádka pokračuje...

 

FK Klasici veteráni - Klokan Team  3:2 (1:1) - 9.4. 2013

Tři roky trpělivě čekali veteráni na tento den. Po 5 porážkách a 1 remíze se konečně dočkali i vítězství nad odvěkým rivalem v kategorii dědečků. Při pohledu na sestavu Klokanů v čele s vedoucím střelcem historické tabulky střelců I. ligy - V. Michálkem i dalším kanonýrem J. Červenkou, se zdálo, že k bodům budeme mít tentokrát daleko i proto, že v naší sestavě chyběli Kourek, Lysý, Kosak, Trnka i Svítil. Jenže opak byl pravdou. Jak je na jaře zvykem, vlétli jsme na Klokánky silou blesku a po 2 minutách jsme již vedli. Radek Forst zvaný "Zdeno "Chára" napřáhl k dělovce ze 20 metrů příklepem, ten se odrazil od klokaních zad a bylo to tam - 1:0! Tím naše možnosti neskončily, ale spíše začaly.  Klokani v té době působili malátným dojmem budícího se medvěda a jen stěží stačili bránit naše brejky. Sám na gólmana šel, Brabec, 2x zahrozilo duo Mráka-Bravenec, ale druhý gól se nám vsítit nepodařilo.  Naopak po chybě v naší rozehrávce Klokani získali snadno míč a bylo vyrovnáno - 1:1. 

Nicméně ani po přestávce jsme neupustili od aktivní hry a dále hráli s favoritem vyrovnanou partii a vytvářeli si další možnosti. Brabec znovu přehodil brankáře Klokanů i s brankou, ale ve 36. minutě jsme se dočkali podruhé.  Kocmánek si dvakrát ťukl míč s Pohanem a poté zamířil do černého - 2:1! Klokani konečně začali brát zápas vážně a přimáčkli nás před Nevosadovu svatyni. Jejich tlaku jsme na chvilku podlehli ve 43. minutě, když jsme nechali po rohu volného Červenku - 2:2! Ani tato těžká chvilka ale veterány nesrazila do kolen. Ve 45. minutě se naposledy vydal do úniku po křídle Brabec a svoji 4 příležitost překvapivě zakončil střelou podél pravé nohy brankáře Klokanů - 3:2!!!

Závěrečné peklo jsme na hranici sebeobětování i s trochou štěstí přežili již bez úhony a po 3 letech jsme se radovali z výhry!! 

 

Fotky ze zápasu najdete ve Fotogalerii (fotky na Rajčeti)!!

 

FK Klasici veteráni  - Dobrá parta  2:1 (2:0) - 2.4. 2013

Parádní vstup do nejvyšší jarní soutěže veteránů má za sebou naše "seniorka". První soutěžní zápas za "dospělé" úspěšně prožil elév Pavel Kocmánek a jak se čekalo, byl skutečným oživením dříve trochu ospalých výkonů. Na soupeře naši hoši vlétli jako uragán a již po 7 minutách se na vápně uvolnil Kourek a pravačkou otevřel skóre - 1:0. Tím ale náš tlak neskončil. Za malou chvíli našel Kocmánekk na levém křídle Kosaka a ten přesně předložil lahůdku před branku nabíhajícímu Bravencovi - 2:0! Tím sice naše střelecké manévry skončily, ale i nadále jsme hru vcelku v pohodě kontrolovali. Po přestávce odstoupil šutér Bravenec a zbylých 9 statečných se muselo postavit čelem těžkému úkolu - udržet dobře rozjetý duel. Až do 16. minuty II. půle šlo vše hladce.  Vytvořili jsme si nejméně 4 tutovky, ale bohužel naše koncovka byla žalostná. Svůj únik neproměnil Kosak, sám před brankou nezpracoval míč Pohan, na gól nedokázal přihrát Kourkovi ani Brabec, Mráka mířil po rozehrání VPK půl metru nad.

Tak logicky svitla šance soupeři, který z druhé vlny 9 minut před koncem snížil na 2:1. Dramatickou koncovku jsme již ale přežili bez úhony a připsali si tak cenné 3 body!!